Lekce 14 - Tagy příspěvků a příspěvky tagů ve Flask frameworku
V minulé lekci, Vlastní administrace a administrátoři ve Flask, jsme si vytvořili uživatelskou roli administrátor a administraci uživatelů.
V dnešním tutoriálu Flask frameworku pro Python si vytvoříme Tagy, které budeme přiřazovat k příspěvkům a naopak, tím se naučíme vytvářet Many-to-Many vztahy v SQLAlchemy.
Tagy příspěvků
Jelikož jeden Tag může být přiřazen k více příspěvkům a naopak jeden příspěvek může mít více tagů, musíme si pro takovouto vazbu vytvořit pomocnou tabulku, které se někdy říká vazební nebo asociační. Bude spojovat vždy právě jednu dvojici tagu a příspěvku.
Situace propojení tabulek prispevky
a tagy
pomocí
pomocné tabulky pri_tag
je znázorněna na ilustraci níže:
...konec náhledu článku...
Pokračuj dál
Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.
Koupit tento kurz
Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl
Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.
- Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
- Kvalitní znalosti v oblasti IT.
- Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.
Popis článku
Požadovaný článek má následující obsah:
V Python tutoriálu si vytvoříme Tagy, které přiřadíme k příspěvkům a tím se naučíme vytvářet Many-to-Many vztahy v SQLAlchemy.
Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.