Tento týden až 80% sleva na e-learning týkající se jazyka C
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 9 - Osobní finance v MS Access - Formuláře a tisky III

V minulé lekci, Osobní finance v MS Access - Formuláře a tisky II, jsme dokončili detailní pohled na data a vytvořili základní formulář součtový

Dotaz qry521Frm2, sestavený v minulé lekci, je celkem univerzální a lze jej použít pro prezentaci dat jak ve formuláři, tak i sestavě. Protože při velkém množství dat by byl tisk příliš rozsáhlý, budeme se zde zabývat sestavami součtovanými, které dávají už přehledová data.

V základních lekcích jsem kázal, že nejlepší je připravit si dotaz přesně na míru potřebám a na něm stavět formuláře nebo sestavy. Lze jít také jinou cestou, tedy součtování provést až v sestavě přímo a použít univerzálnějšího podkladu. K této variantě práce přistoupíme v prvním úkolu dnešní lekce.

Měsíční přehled od počátku roku

Pro sestavu příjmů a výdajů máme podkladový dotaz qry521Frm2 připraven. Naše práce bude spočívat ve výběru polí, které do sestavy zahrneme, vytvoření vhodného součtování a třídění. Protože se do sestavy berou všechna pokladová data, bude průvodcem vytvořen také detailní pohled. Jak je dále ukázáno, lze oddíl Podrobnosti potlačit na výstupu a tím sestavu zkrátit.

V levém sloupci navigace klepneme na dotaz qry521Frm2. V menu VYTVOŘENÍ ve skupině Sestavy klepneme na ikonu Průvodce sestavou. Otevře se série dialogů pro postupné vytvoření sestavy.

V prvním kroku vybereme pole:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V dnešní lekci doplníme výstupní informace sestavami. Vytvoříme podkladové dotazy a kromě textových výstupů doplníme také graf.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 110 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 94 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 13 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 42 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
94 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 275 Kč 234 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Luboš Marvan
Avatar
Snahou autora je žít podle svého
Aktivity (3)