Zimní slevy Front-end týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na HTML & CSS a JavaScript
Využij našich zimních slev a získej až 33 % prémiové výuky navíc zdarma

Lekce 10 - Když se pracuje s podmínkami v Excelu 1

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

V minulé lekci, Vzorce, funkce a adresování v aplikaci Excel 3, jsme dokončili téma vzorců, adresování a argumentů funkcí. Jubilejní desátá lekce v této sérii nás konečně přivádí k tématu funkcí jako takových. Načneme první důležitou funkci (možná úplně tu nejběžnější), a tou je funkce Když. Ve dvou následujících lekcích si nejprve ukážeme její logiku a základní použití a pak přejdeme k dalším možnostem a zastavíme se i u alternativních funkcí. Začneme ale obecným vyhodnocováním kritérií (podmínek) v Excelu.

Ještě podotknu, že v Excelu se nechá nastavit jazyk, ve kterém se funkce (i všechno ostatní) zobrazují. Zde předpokládáme, že tímto jazykem je čeština, proto používáme české názvy funkcí. Neodepřu si však tu příležitost vždy přidat i anglickou verzi názvu, protože někteří používají angličtinu jako výchozí nastavení a celkově se pro rozšíření obzorů vyplatí znát obě varianty.

Jak je známo, Excel vyvíjí americká firma Microsoft, a proto je původně vše v angličtině a české názvy jsou tedy jakýmsi „překladem“ a někdy tedy jde o překlad doslovný. Někdy se ale výrazy od sebe hodně liší. V některých případech jsou české názvy


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci se uvedeme do podmínek v Excelu, true/false, představíme si funkce Když a její využití a základní zápis.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 120 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 102 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 18 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 45 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
102 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 300 Kč 255 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Aktivity (4)