Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij halloweenské akce 80% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu

Autolayout a StackView - Praktické ukázky

V minulé lekci, Jednoduchá kalkulačka pro iOS ve Swift, jsme si upevnili znalosti Autolayout a StackView na jednoduchých ukázkách použití. StackView skládalo komponenty pod sebe nebo jsme si u něj mohli nastavit i vodorovný směr.

V minulé lekci, Jednoduchá kalkulačka pro iOS ve Swift, jsme dokončili jednoduchou iOS aplikaci ve Swift. Protože může být pro začátečníka náročný a jedná se o prakticky nezbytnou součást vývoje iOS aplikací, připravili jsme pro vás jako bonus praktické ukázky ve formě animací.

Níže si podrobně a prakticky ukážeme, jak s Autolayout pracovat. Začneme naprostým úvodem a postupně se propracujeme k náročnějším věcem. Řeč bude i o StackView. Teorií se zabývat nebudeme, ta dostala prostor v předchozí lekci.

Zarovnání

Snad to nejjednodušší, co můžete s komponentou udělat, je ji zarovnat na vodorovné (horizontální) a svislé (vertikální) ose. Ukázku demonstrujeme opět na komponentě Label:

Zarovnání Label na střed v iOS aplikace

Máme na controlleru jediný Label, který je označený. Nyní ho můžeme na obou osách zarovnat pomocí tlačítka "Align constraints" pod návrhářem, s ikonou dvou obdélníků, viz animace níže:

Zarovnání Label na střed pomocí Autolayout

A výsledek:

Vystředěný Label v iOS aplikaci

A k čemu jsou textová pole v pravé části? Můžete jimi nastavit tzv.


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Autolayout je důležitý a ze začátku vás může zavalit. Proto jsme připravili stručné praktické ukázky jeho použití a StackView formou komentovaných animací.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 210 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 179 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 28 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 79 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
179 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 524 Kč 445 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Filip Němeček
Avatar
Autor se věnuje vývoji iOS aplikací (občas macOS) či těch webových ve frameworku Django. Twitter: @nemecek_f | GitHub nemecek-filip - mrkněte na veřejné projekty
Aktivity (5)