Vánoční nadílka Vánoční nadílka
Vánoční akce! Daruj lepší budoucnost blízkým nebo sobě. Až +50 % zdarma na dárkové poukazy. Více informací

Lekce 8 - Vytvoření ToDo aplikace (úkolníčku) pro iOS s ukládáním dat

Swift iOS Vytvoření ToDo aplikace (úkolníčku) pro iOS s ukládáním dat

V minulé lekci, Když jedna obrazovka nestačí - Navigace v iOS, jsme se naučili používat navigaci mezi obrazovkami a to hned několika způsoby. Toho v dnešní lekci využijeme, budeme totiž programovat jednoduchý ukolníček nebo-li TODO-list. Na aplikaci si prakticky ukážeme ukládání dat. Uživatel bude mít možnost přidávat úkoly, označovat je jako splněné nebo je mazat. Data samozřejmě zůstanou po vypnutí aplikace uložená.

Tvorba UI

Použít můžete začatý projekt z lekce o TableView nebo si vytvořit nový (opět Single View App) pro zopakování. Měli byste mít připravenou základní aplikaci s TableView a zobrazováním dat. Data jsou v našem případě pole řetězců, tedy jednotlivé úkoly. Stejně tak funguje i mazání položek z TableView.

Pro přidávání úkolů se bude hodit druhý View Controller. To také znamená, že potřebujeme


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu si vytvoříme základní úkolníček ve Swift pro iOS. Zopakujeme si TableView, navigaci a naučíme se ukládat data.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Filip Němeček
Avatar
Autor se příležitostně věnuje vývoji iOS aplikací či těch webových za pomocí frameworku Django. Aktuální projekt: hrejzdarma.cz Twitter: @nemecek_f (neprogramátorské tweety)
Aktivity (6)