Poslední den BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak rychle ještě přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 4 - Opravení zamrzající aplikace pomocí použití GCD ve Swift

Z minulé lekce, Vytvoření iOS aplikace pro demonstraci GCD, máme připravenou funkční iOS aplikaci, která kvůli špatnému návrhu ovšem blokuje hlavní vlákno. Tím dochází k dlouhému načtení, kdy je zamrzlá a čeká, až dojde ke stažení obrázků z Unsplash.

Naším dnešním úkolem je aplikaci dostat do použitelného stavu pomocí možností GCD, se kterými jsme se teoreticky již seznámili. Asi již tušíte, že použijeme


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

iOS aplikaci pro stahování obrázků máme hotovou, ale při startu zamrzá. To napravíme v tomto Swift tutoriálu. Také si ukážeme užitečnou třídu DispatchGroup

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 20 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 4 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 4 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 40 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny lekce v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 80% slevu.
4 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 50 Kč 10 Kč
Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Filip Němeček
Avatar
Autor se věnuje vývoji iOS aplikací (občas macOS) či těch webových ve frameworku Django. Twitter: @nemecek_f | GitHub nemecek-filip - mrkněte na veřejné projekty
Aktivity (5)