Black Friday Black Friday
Black Friday výprodej! Až 80 % extra bodů zdarma! Více informací zde

Lekce 7 - Paralelní třída a PLINQ v VB.NET

Visual Basic .NET Paralelní programování Paralelní třída a PLINQ v VB.NET

V minulém tutoriálu jsme se věnovali asynchronnímu programování v VB .NET. Dnes se zaměříme na paralelní programování, které jsme již nakousli v podobě úloh.

.NET framework obsahuje od verze 4 několik high-level technologií, které jsou postavené nad vlákny. Jedná se o určitou abstrakci, díky které můžeme využívat plného výkonu moderních procesorů a zároveň nám odpadne část problémů s vlákny, které za nás tyto technologie vyřeší. Souhrnně se jim někdy říká Parallel framework nebo zkráceně PFX.

Paralelní třída

Již jsme se setkali s úlohami, které jsou součástí knihovny TPL (Task Parallel Library). Do TPL patří také třída


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu se seznámíme s paralelní třídou, díky které budeme schopni spustit např. vícevláknový for cyklus. Nakonec spustíme paralelní LINQ dotaz.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Ondřej Štorc
Avatar
Autor se věnuje C#, HTML a CSS. Snaží se proniknout do tajů PHP, JS a ASP.NET
Aktivity (1)