BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 5 - Jak lze v Illustratoru využívat text tool

V předchozím článku, Rozdíl mezi Gradientem a Gredientem mesh v AI, jsme se zabývali hlavními rozdíly mezi gradientem a gradientem mesh. Proč je lepší využívat pokročilejší nástroj pro přechody.

V této lekci si ukážeme, co všechno lze provádět s text toolem. Stejně jako objekty, i text si můžeme různě zvětšovat, zmenšovat, zkosit, obtáhnout atd. Velká část o práci s textem je již popsána v sekci Základy Adobe Illustrator - a to konkrétně v lekcích 8 a 9. My si zde ukážeme, jak co nejrychleji náš text zarovnat, jak jej zarovnat podle jiného textu, proč je vlastně dobré převádět text na vektor a kdy je to vůbec nejlepší, co všechno za nástroje můžeme u textu použít a nakonec také to, jakým způsobem můžeme do Illustratoru, ale i jiných grafických softwarů od Adobe, nainstalovat textové balíčky a jaké stránky použít ke stažení fontů.

Využití text toolu v Adobe Illustrator

Začneme zarovnáváním textu

Text si stejně jako objekty můžeme zarovnat na výběr, na hlavní objekt a zarovnat na plochu. Osobně opět nejčastěji využívám zarovnání na plochu a na hlavní objekt, protože mi dávají největší smysl.

Ikony rychlého zarovnání

Zarovnání na plochu opět funguje úplně stejně, jako


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci se naučíme, jak lze používat text tool. Jak ho zarovnat, převést na vektor, použít text na cestě a dokonce jak stáhnout nové fonty.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 60 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 51 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 8 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 23 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
51 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 150 Kč 128 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Filip Kraic
Avatar
Grafika je základ mého života.
Aktivity (3)