Vánoční nadílka Vánoční nadílka
Vánoční akce! Daruj lepší budoucnost blízkým nebo sobě. Až +50 % zdarma na dárkové poukazy. Více informací

Lekce 10 - AJAX v ASP.NET WebForms

C# .NET ASP.NET Web Forms AJAX v ASP.NET WebForms

V minulé lekci, Přihlašování uživatelů a role v ASP.NET, jsme dokončili jednoduchý redakční systém v ASP.NET Web Forms. V dnešním C# .NET tutoriálu si ukážeme, jak v ASP.NET Web Forms zavolat AJAXový dotaz a zobrazit jeho výsledky v podobě tooltipu.

AJAX

AJAX je webová technologie, kterou vyvinul Microsoft a která způsobila revoluci v ovládání webových aplikací. Vysvětleme si, jaké výhody nám přináší.

Stránka bez AJAXu

Již víme, že klasický dotaz na webovou stránku v ASP.NET vypadá takto:

Dotaz na server v ASP.NET

Klient klikne na odkaz na nějakou stránku. Prohlížeč zavolá Webserver a Webserver zavolá ASP.NET. To si řekne databázi o data a na základě dat vygeneruje HTML stránku. Tu dá Webserveru a ten ji pošle zpět klientovi, kterému se zobrazí v prohlížeči.

Stránka s AJAXem

Načítat vždy znovu celou stránku je nepohodlné jak pro uživatele, tak pro server. Zvláště, když


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu si představíme technologii AJAX, která umožňuje načítání části stránky na pozadí. Vše vyzkoušíme na seznamu osob v ASP.NET WebForms.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Miniatura
Všechny články v sekci
ASP.NET Web Forms
Aktivity (2)