BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 31 - Animace v C# .NET WPF - Diskrétní a Spline klíčové snímky

V minulé lekci, Animace v C# .NET WPF - Storyboard, základní a frame animace, jsme si vysvětlili, jak fungují animace, a naučili se vytvářet základní lineární animace a animace lineárními klíčovými snímky.

Diskrétní klíčové snímky

Pokud jste dávali ve škole v matematice pozor, možná jste si vzpomněli, že slovo diskrétní označuje nespojité hodnoty, tedy hodnoty od sebe nějak vzdálené a oddělené, např. celá čísla a mezi nimi již nic.

Diskrétní klíčové snímky mění hodnotu vlastnosti okamžitě ve specifikovaném čase bez interpolace, tedy bez postupné změny, hodnota jen přeskočí na novou. Jsou k dispozici pro všechny datové typy, které lze animovat pomocí klíčových snímků. Třídy pro diskrétní klíčové snímky se nazývají Discrete*KeyFrame, například DiscreteStringKeyFrame.

Příklad

Pro pohyb obdélníku jako v příkladu výše není tato animace vhodná, protože by jen několikrát trhaně poskočil. Proto si místo toho ukážeme takovou animaci, kde skokové změny využijeme - budeme dopisovat písmenka do textu prvku <Label>:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Ve WPF tutoriálu se naučíme používat další animace založené na klíčových snímcích, jsou to diskrétní a Spline animace.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 310 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 239 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 58 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 178 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny lekce v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 23% slevu.
239 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 773 Kč 595 Kč
Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Petr Pospíšil
Avatar
Aktivity (3)