Vánoční nadílka Vánoční nadílka
Vánoční akce! Daruj lepší budoucnost blízkým nebo sobě. Až +50 % zdarma na dárkové poukazy. Více informací

Lekce 16 - Testování v Javě - Business standardy a použitelnost

Java Testování Testování v Javě - Business standardy a použitelnost

V minulé lekci, Testování v Javě - Quality Assurance, CAN PIG RIDE a ISTQB, jsme započali důležitou teorii okolo testování. Hovořili jsme o SLA, QA, CAN PIG RIDE a ISTQB. Dnešní lekcí tuto teorii dokončíme, abychom se mohli opět věnovat praktickému testování v Javě. Představíme si 2 nejdůležitější standardy v IT businessu - ISO 9001 a IEEE 829. Vysvětlíme si rozdíl mezi validací a verifikací, pilotní provoz a vyjmenujeme různé testovací přístupy. V druhé části lekce se podíváme na testování uživatelského rozhraní webových aplikací, naučíme se rozeznávat UX a UI a získáme informace jak zvýšit zisk z provozu webových aplikací úpravou UI.

Standardy ISO 9001 a IEEE 829

Kromě ISTQB, které platí obecně, se setkáte s dalšími standardy, které mají smysl pro velmi rozsáhlé projekty, kde jsou obvykle tyto normy povinné (např. software pro zdravotnictví). Jedná se o:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Business standardy ISO 9001 a IEEE 829, verifikace vs. validace, test. přístupy (regresivní testy...), testy uživatelského rozhraní v Javě, UX vs. UI.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 28 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
28 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 70 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium III, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity (1)