Body zdarma Java týden
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!

Lekce 17 - Testování v Javě - Zátěžové testy přes cloudové služby

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

V minulé lekci, Testování v Javě - Business standardy a použitelnost, jsme dokončili teorii okolo testování. Zazněly pojmy jako business standardy, validace vs. verifikace, UX vs UI a podobně. V našem kompletním online kurzu o testování v Javě se dostáváme až k samotnému konci. Čekají nás zátěžové testy, které nám umožní zjistit, zda naše aplikace bude fungovat pro daný počet současně pracujících uživatelů a případně odhalí místa pro potřebnou optimalizaci. To je bezesporu velmi důležité, jelikož až se aplikace nasadí na produkční prostředí, obvykle nebudeme chtít řešit, že spadla pod náporem požadavků a začít zkoumat proč a kde padá, zatím co bude náš business mimo provoz :) V dnešním a příštím tutoriálu si také zkusíme naši kalkulačku otestovat hned ve 2 populárních nástrojích.

Zátěžové testy

Zátěžové testy nebo testy výkonu mohou označovat jen jeden typ testu, ale obvykle je tento pojem chápán jako celá rodina různých testů. Ty mají samozřejmě společné to, že testují naše aplikace pod nějakou zátěží. Jedná se o testy nefunkčních požadavků, typicky výkonu, specifikace produkčního hardwaru, odezvy nebo např. dostupnosti. Pokaždé nás mohou zajímat jiné informace a vždy můžeme zatěžovat jiným způsobem.

Obvykle rozlišujeme následující typy zátěžových testů:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu si uvedeme problematiku zátěžových testů a naučíme se zjistit zda naše Java aplikace zvládne daný počet současně pracujících uživatelů.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 430 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 301 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 19 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 322 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny články v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 30% slevu.
301 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 1 072 Kč 751 Kč

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 28 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
28 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 70 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium III, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Předchozí článek
Testování v Javě - Business standardy a použitelnost
Všechny články v sekci
Testování v Javě
Miniatura
Následující článek
Testování v Javě - Apache JMeter v praxi
Aktivity (1)