Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!

Lekce 3 - Vytvoření vlastní komponenty a třída SimplexSelection

V předchozí lekci našeho rychlokurzu, Popis vestavěných komponent Simplex.js, jsme si popsali jednotlivé komponenty, které nám poskytuje samotný framework.

Dnes si ukážeme, jak s pomocí Simplex frameworku vytvořit úplně novou vlastní komponentu a začneme se věnovat knihovním třídám, které jsou v něm k dispozici.

Vytvoření vlastní Simplex.js komponenty

Cokoli chceme do stránky vložit nebo s čímkoli chceme manipulovat je v Simplex.js reprezentováno samostatnou komponentou. Vytvoření vlastní komponenty není pochopitelně nijak obtížné. Pojďme si vytvořit komponentu vypisující všem programátorům známé Hello world!

Oddědění komponenty

Ve složce /Controls vytvoříme nový soubor HelloWorld.js. Protože chceme v názvu souboru viditelně zobrazit, že se jedná o dvě slova, používáme v pojmenování souboru PascalCase syntaxi, stejně tak následně i v názvu tříd.

Třídu HelloWord vytvoříme jako potomka třídy SimplexControl, což je mateřská třída pro komponenty:

class HelloWorld extends SimplexControl {

}

Konstruktor

V konstruktoru třídy si vyžádáme parametr element. Tam nám Simplex.js poté automaticky vloží element (v případě této komponenty <div>), který chceme, aby komponenta zpracovala. Metodou


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu si ukážeme, jak vytvořit vlastní Simplex.js komponentu na jednoduchém HelloWorld příkladu. Popíšeme si také knihovní třídu SimplexSelection.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 112 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 95 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 6 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 42 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
95 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 280 Kč 238 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 28 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
28 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 70 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium III, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Petr Kozler
Avatar
Aktivity (6)