Black Friday Black Friday
Black Friday výprodej! Až 80 % extra bodů zdarma! Více informací zde

Composite

Návrh Návrhové vzory GOF Vzory struktury Composite

Vzor Composite patří mezi návrhové vzory struktury a přináší doporučené řešení situace, kdy pracujeme s nějakou stromovou strukturou. Jedná se např. o rekurzivně zanořené navigační menu, když každá položka může být buď položka menu (list) nebo další podmenu (podstrom).

Motivace

Se stromovými strukturami se setkáváme velmi často, určitě jste někdy potřebovali kromě již zmíněného navigačního menu nějaký strom kategorií zboží, kdy kategorie mohou obsahovat další podkategorie. Vzor se samozřejmě dále nabízí k reprezentaci nějaké adresářové struktury, kdy složka v sobě může obsahovat jak podsložky, tak soubory. Z hlediska návrhu dává smysl poskytnout


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Návrhový vzor Composite přináší doporučené řešení situace, kdy pracujeme s nějakou stromovou strukturou, např. navigačním menu.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Miniatura
Předchozí článek
Flyweight (muší váha)
Miniatura
Všechny články v sekci
GOF - Vzory struktury
Miniatura
Následující článek
Bridge
Aktivity (1)