PHP týden Letní akce
Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy PHP. Lze kombinovat s akcí Letní slevy na prémiový obsah!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!

Lekce 8 - E-shop v PHP - Transakce, Emaily, frameworky

V minulém tutoriálu o tvorbě profesionálního e-shopu v PHP jsme začali "masterovat" náš framework nad rámec původního projektu a přidávat funkce, které budeme při tvorbě e-shopu a podobných pokročilých projektů potřebovat. Dnes budeme pokračovat se složkou vendor a dále navážeme na složku public.

vendor/ItNetwor­k/Db.php

Pokračujeme v rozšiřování databázového wrapperu.

Transakce

V reálných obchodních aplikacích budeme samozřejmě potřebovat transakce (které MySQL podporuje v již výchozím úložišti InnoDB). Není nic horšího, než když se něco v polovině nepovede a my máme v databázi nekonzistentní data. Často chceme, aby se sekvence příkazů provedla buď celá (vloží se uživatel i adresa) nebo vůbec.

Možná vás napadlo použít jednoduše metodu Db::query() a v ní zavolat volat SQL příkazy jako BEGIN TRANSACTION a podobně. Toto nikdy nedělejte! Kdybychom skript totiž shodili v transakci, mohla by


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu doplníme do databázového wrapperu podporu transakcí, začneme logovat lokální emaily a přidáme CSS a JS frameworky.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 1218 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 974 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 50 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 608 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny články v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 20% slevu.
974 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 3 036 Kč 2 429 Kč

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 18 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
18 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 45 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Předchozí článek
E-shop v PHP - Konfigurace a vylepšení DB wrapperu
Všechny články v sekci
Kompletní e-shop v PHP (Mistrovství MVC)
Miniatura
Následující článek
E-shop v PHP - Helpery
Aktivity (2)