Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScript

Lekce 11 - Vylepšení wrapperu a editor

V minulé lekci, Mechanismus zpráv, jsme do systému přidali mechanismus zpráv pro uživatele.

V dnešním díle začneme pracovat na administrační sekci. Věc je to poměrně komplikovaná, takže si s ní ještě několik dílů vystačíme. Na druhou stranu poté již budeme mít hotový základ toho, co by měl jednoduchý redakční systém obsahovat a můžete na něm postavit libovolný web.

Rozšíření databázového wrapperu

V minulých dílech seriálu jsme si vytvořili třídu Db, která nám obaluje ovladač PDO a umožňuje nám pracovat s databází centralizovaně a objektově. Slibovali jsme si, že tato třída bude tzv. CRUD, tedy že bude umožňovat jednoduše vytvářet, číst, editovat a mazat záznamy v databázi. Teoreticky bychom si s wrapperem vystačili a mohli bychom v něm volat i SQL klauzule INSERT a UPDATE. V praxi by to však bylo velmi nešikovné, proto si pro vkládání a editaci přidáme ještě další pomocné metody.


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu našemu objektovému MVC redakčnímu systému v PHP rozšíříme databázový wrapper a to zejména o metody INSERT a UPDATE. Započneme editor článků.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 56 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 48 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 13 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 21 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
48 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 140 Kč 119 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 14 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
14 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 35 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn university Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity (13)