Vánoční nadílka Vánoční nadílka
Až 80% zdarma! Předvánoční BLACK FRIDAY akce. Více informací

Lekce 19 - Výjimky v PHP podruhé

PHP Objektově orientované programování Výjimky v PHP podruhé American English version English version

V minulé lekci, Výjimky v PHP, jsme si uvedli výjimky, naučili se je vyvolávat a odchytávat. Dnes se na ně podíváme ještě podrobněji.

Výjimky pod pokličkou

Zmiňme si krátce jak výjimky fungují uvnitř. PHP kód v bloku try spouští ve speciálním chráněném režimu. Výhody výjimek jsme již uvedli, jsou jimi hlavně unifikovaný způsob reagování na chyby (nemusíme zjišťovat co přesně funkce vrací) a přehlednost.

Výjimky mají i svou stinnou stránku a tou je výkon. Chráněná sekce má nějakou režii a kód s použitím výjimky může být někdy i 10x pomalejší než kód s použitím podmínky. Jelikož se stejně jedná o mikrosekundy, je nám to ve většině případů docela jedno. Stejně však není dobrý nápad dát celý program do try :) Měl by se používat jen tam, kde


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V PHP tutoriálu si řekneme jakou roli hrají výjimky v objektovém návrhu, jaké jsou vestavěné typy výjimek v PHP a jak reagovat na různé typy výjimkek.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 12 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
12 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 30 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity (11)