Chci geek triko! Chci geek triko!
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

Lekce 21 - Výjimky v PHP v praxi - Dokončení kontaktního formuláře

PHP Objektově orientované programování Výjimky v PHP v praxi - Dokončení kontaktního formuláře American English version English version

V minulé lekci, Vlastní výjimky v PHP, jejich propagace a blok finally, jsme dokončili popis výjimek a začali pracovat na kontaktním formuláři, který bude právě výjimky využívat. Dnes ho v PHP tutoriálu dokončíme.

Kontaktní formulář

Samotný kontaktní formulář bude reprezentován stejnojmennou třídou. Kromě metod vypis() a odesli() bude obsahovat ještě několik metod privátních. Bude se jednat o metodu odesliEmail(), která se postará o fyzické odeslání emailu. Dále metoda presmeruj(), která po úspěšném odeslání přesměruje a tím zabrání doublepostu (opětovnému odeslání formuláře po stisknutí F5). Nakonec metody nastavZpravu() a vratZpravu(), které umožňují uchovat zprávu pro uživatele obsahující chybu validace nebo potvrzující úspěšné odeslání.

Ukažme si kód třídy a dále si ho vysvětleme:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu dokončíme objektový kontaktní formulář v PHP, který využívá výjimek pro zobrazování chyb uživateli. Kapitolu výjimek tím uzavřeme.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 12 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
12 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 30 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity (8)