BF - Easter BF - Easter
80 % bodů zdarma díky naší Velikonoční akci!

Lekce 21 - Výjimky v PHP v praxi - Dokončení kontaktního formuláře

V minulé lekci, Vlastní výjimky v PHP, jejich propagace a blok finally, jsme dokončili popis výjimek a začali pracovat na kontaktním formuláři, který bude právě výjimky využívat. Dnes ho v PHP tutoriálu dokončíme.

Kontaktní formulář

Samotný kontaktní formulář bude reprezentován stejnojmennou třídou. Kromě metod vypis() a odesli() bude obsahovat ještě několik metod privátních. Bude se jednat o metodu odesliEmail(), která se postará o fyzické odeslání emailu. Dále metoda presmeruj(), která po úspěšném odeslání přesměruje a tím zabrání doublepostu (opětovnému odeslání formuláře po stisknutí F5). Nakonec metody nastavZpravu() a vratZpravu(), které umožňují uchovat zprávu pro uživatele obsahující chybu validace nebo potvrzující úspěšné odeslání.

Ukažme si kód třídy a dále si ho vysvětleme:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu dokončíme objektový kontaktní formulář v PHP, který využívá výjimek pro zobrazování chyb uživateli. Kapitolu výjimek tím uzavřeme.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 317 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 269 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 38 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 119 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
269 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 791 Kč 672 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 14 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
14 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 35 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Předchozí článek
Vlastní výjimky v PHP, jejich propagace a blok finally
Všechny články v sekci
Objektově orientované programování (OOP) v PHP
Miniatura
Následující článek
Řešené úlohy k 14.-21. lekci OOP v PHP
Aktivity (9)