Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Java. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací:

Lekce 21 - Výjimky v PHP v praxi - Dokončení kontaktního formuláře

V minulé lekci, Vlastní výjimky v PHP, jejich propagace a blok finally, jsme začali pracovat na kontaktním formuláři, který bude využívat výjimky.

Dnes vytvoříme nové metody pro kontaktní formulář.

Kontaktní formulář

Samotný kontaktní formulář bude reprezentován stejnojmennou třídou. Kromě metod vypis() a odesli() bude obsahovat ještě několik metod privátních. Bude se jednat o metodu odesliEmail(), která se postará o fyzické odeslání emailu. Dále metoda presmeruj(), která po úspěšném odeslání přesměruje a tím zabrání doublepostu (opětovnému odeslání formuláře po stisknutí F5). Nakonec metody nastavZpravu() a vratZpravu(), které umožňují uchovat zprávu pro uživatele obsahující chybu validace nebo potvrzující úspěšné odeslání.

Ukažme si kód třídy a dále si ho vysvětleme:


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh a certifikátem za exkluzivní cenu 797,50 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 43 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 141 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu dokončíme objektový kontaktní formulář v PHP, který využívá výjimek pro zobrazování chyb uživateli. Kapitolu výjimek tím uzavřeme.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 13 let. Má rád Nirvanu, nemovitosti a svobodu podnikání.
Unicorn university David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity