80 % bodů zdarma na online výuku díky naší Letní akci!

Generování PDF faktury z šablony v PHP - Dokončení

V minulém tutoriálu o generování faktury ze šablony do PDF v PHP jsme si zvolili knihovnu a připravili data. Dnes se budeme věnovat tvorbě šablony.

Šablona

Začněme vytvořením HTML šablony faktury. Musím přiznat, že ačkoli to zde vypadá asi jednoduše, i přes svou kvalitu knihovna stále nepodporuje velké množství CSS stylů a trvalo mi několik hodin, než jsem fakturu zformátoval tak, jak je potřeba.

Jako u všech pokročilých článků, i kód tohoto článku budu psát anglicky. Čím dříve se to naučíte, tím lépe pro vás. Dejte si pozor, aby byly všechny soubory šablony uloženy jako UTF-8, jinak s nimi bude mít knihovna problém.

CSS

Nejprve si uveďme několik CSS stylů, které si uložte do souboru invoice.css:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu dokončíme generování reálně použitelné faktury v PHP se všemi náležitostmi z PHTML šablony do PDF souboru.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 36 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 31 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 16 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 14 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
31 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 90 Kč 77 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 18 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
18 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 45 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity (1)