80 % bodů zdarma na online výuku díky naší Letní akci!

Lekce 16 - Testování v PHP - Přehled další syntaxe Selenium WebDriveru

V minulé lekci, Testování v PHP - Přehled syntaxe Selenium WebDriveru, jsme začali s podrobným popisem syntaxe Selenium WebDriveru v PHP frameworku Codeception.

V dnešní lekci si probereme syntaxi Selenium WebDriveru v Codeception. Konkrétně půjde o ovládání prohlížeče, formuláře, relace a víceuživatelské testování.

Ovládání prohlížeče

Klávesnice

Samozřejmě lze ovládat i klávesnici.

  • pressKey(element, klavesy) - Stiskne danou klávesu v daném elementu. Klávesy předáváme jako další parametry metody a jako textové řetězce (např. "a"). Řetězce mohou obsahovat i více znaků. Místo klávesy můžeme zadat i pole řetězců (kláves), kdy se klávesy stisknou najednou (např. ['ctrl', 'c']).

Záložky

Nyní si představme funkcionalitu práce se záložkami.

  • switchToWindow(na­zev) - Přeskočí do jiného okna (záložky) pomocí jejího jména. Pokud jméno nezadáme, přeskočí se do předchozího okna.
  • switchToNextTab(of­fset) - Přepne na další záložku. Lze zadat i offset (a předchozí přeskočit), tedy skočit např. na druhou další záložku pomocí hodnoty 2.
  • switchToPrevi­ousTab(offset) - Přepne na předchozí záložku. Opět lze zadat i offset, tedy skočit např. na druhou předchozí záložku pomocí hodnoty 2.
  • closeTab() - Zavře aktuální záložku a přesune se na poslední aktivní záložku.
  • openNewTab() - Otevře novou záložku a přesune se do ní (doplněk AdBlock může zapříčinit selhání této akce).

Další

Stále je v kategorii ovládání prohlížeče ještě několik akcí


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Tutoriál podrobně probere syntaxi Selenium WebDriveru v PHP frameworku Codeception. Ovládání prohlížeče, formuláře, relace a víceuživatelské testování.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 542 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 379 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 24 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 406 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny články v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 30% slevu.
379 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 1 351 Kč 946 Kč
Pro přístup k článku potřebuješ 28 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
28 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 70 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium III, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity (7)