PHP týden PHP týden
Pouze tento týden až 80% sleva na PHP, Nette, Symfony!
Aprílový black friday tě nenechá v klidu! Až 80 % prémiového obsahu zdarma. Více informací

Lekce 6 - Návštěvní kniha přes WebSocket - Databáze a dokončení

PHP Návštěvní kniha přes WebSocket Návštěvní kniha přes WebSocket - Databáze a dokončení

V minulé lekci, Návštěvní kniha přes WebSocket - JavaScriptový klient, jsme si připravili javascriptového klienta, který odesílá formulář AJAXem na server a zároveň přijímá sockety z Node.js serveru.

V tomto díle přidáme ukládání zpráv do MySQL databáze a doprogramujeme zpracovávání formuláře v PHP části. Tím celou knihu návštěv dokončíme.

Vytvoření databázové struktury

Protože zprávy budeme samozřejmě ukládat do databáze, nastal čas si databázi připravit. Přejdeme do XAMPP Control Panelu a zapneme si MySQL. Ve webovém prohlížeči zadáme adresu localhost/phpmyadmin. Měli bychom se dostat do administrace MySQL databáze. V ní si nyní vytvoříme databázi s názvem "realtimekniha­navstev". Přikládám obrázek, podle kterého lze databázi vytvořit.

Vytvoření databáze v PHPMyAdmin

V naší nové databázi vytvoříme tabulku "messages". Připravil jsem si pro vás SQL kód, abyste jí nemuseli tvořit ručně. Přejdeme do naší databáze tím, že na ní klikneme v levém sloupci. Dále klikneme na tlačítko SQL, které se nachází v horním panelu tlačítek. Sem vložíme tento SQL kód.


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu přidáme třídu pro práci s databází, implementujeme zpracování formuláře a konečně i výpis zpráv do šablony, čímž aplikaci dokončíme.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 20 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 4 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 6 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 40 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny články v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 80% slevu.
4 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 50 Kč 10 Kč

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Patrik Smělý
Avatar
Autor miluje filosofii, sci-fi, technologie, hry a hlavně svobodu. Aktivně se věnuje programování, designu, 3D grafice, správě sítí a trochu méně hardwaru. Mimo technologické zaměření se velice zajímá o politiku a psychologii.
Aktivity (6)