Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 6 - Návštěvní kniha přes WebSocket - Databáze a dokončení

V minulé lekci, Návštěvní kniha přes WebSocket - JavaScriptový klient, jsme si připravili javascriptového klienta, který odesílá formulář AJAXem na server a zároveň přijímá sockety z Node.js serveru.

V tomto díle přidáme ukládání zpráv do MySQL databáze a doprogramujeme zpracovávání formuláře v PHP části. Tím celou knihu návštěv dokončíme.

Vytvoření databázové struktury

Protože zprávy budeme samozřejmě ukládat do databáze, nastal čas si databázi připravit. Přejdeme do XAMPP Control Panelu a zapneme si MySQL. Ve webovém prohlížeči zadáme adresu localhost/phpmyadmin. Měli bychom se dostat do administrace MySQL databáze. V ní si nyní vytvoříme databázi s názvem "realtimekniha­navstev". Přikládám obrázek, podle kterého lze databázi vytvořit.

Vytvoření databáze v PHPMyAdmin

V naší nové databázi vytvoříme tabulku "messages". Připravil jsem si pro vás SQL kód, abyste jí nemuseli tvořit ručně. Přejdeme do naší databáze tím, že na ní klikneme v levém sloupci. Dále klikneme na tlačítko SQL, které se nachází v horním panelu tlačítek. Sem vložíme tento SQL kód.


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu přidáme třídu pro práci s databází, implementujeme zpracování formuláře a konečně i výpis zpráv do šablony, čímž aplikaci dokončíme.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 20 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 17 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 6 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 8 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
17 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 50 Kč 43 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Patrik Smělý
Avatar
Autor miluje filosofii, sci-fi, technologie, hry a hlavně svobodu. Aktivně se věnuje programování, designu, 3D grafice, správě sítí a trochu méně hardwaru. Mimo technologické zaměření se velice zajímá o politiku a psychologii.
Aktivity (9)