Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP. A zároveň využij akce až 30 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací.
Hledáme asistenty pro kurzy programování - pohodová brigáda. Více info

Algoritmy

Vítejte v encyklopedii algoritmů. Dostali jste se na místo, kde se shromažďují užitečné algoritmy pro programování. Články jsou srozumitelně popsané i pro začátečníky, obsahují bohaté ilustrace, diagramy a hlavně zdrojové kódy pro jazyky Java, C#, Delphi a Ruby. S minimální snahou kódy snadno upravíte pro C++, Python a další jazyky. Pokud hledáte řešení nějakého problému nebo sháníte učební materiály, jste na správném místě :)

78 lekcí

1 vědomostních testů

Co tě tutoriály naučí?

Velmi doporučuji začít kurzem Teorie algoritmů a především pak článkem Úvod do teorie algoritmů, který ti vysvětlí základní pojmy. Ujasníš si tak především, co to je algoritmus, jaké má vlastnosti, a proč by ses měl zajímat o časovou složitost algoritmů.

Navázat můžeš hned třemi kurzy soustředícími se na datové struktury a na různé operace s nimi. V kurzu Třídicí/řadicí algoritmy se naučíš datové struktury třídit pomocí spousty algoritmů, jako je například selection sort, bubble sort nebo quick sort. Poté následuje kurz na vyhledávací algoritmy, po jehož absolvování budeš ovládat nejen sekvenční, nebo binární vyhledávání, ale i různé vyhledávací stromy. Do třetice zde pak je ještě kurz zkoumající samotné datové struktury. Zjistíš, proč je dobré se zabývat výběrem správné datové struktury a proč bys měl vědět, jak fungují pod povrchem.

Máš v plánu vyvíjet hry? Tak to se ti určitě bude někdy hodit kurz na hledání nejkratší cesty v bludišti a jeho generování, kde se například naučíš algoritmus vlna. Taktéž se ti může sejít kurz fyzikálních algoritmů popisující řešení srážky pohybujících se objektů a jejich pohybu po přímce nebo po kružnici. No a nejen při programování her lze využít všemožné grafické algoritmy, na které zde také nalezneš kurz.

Dále je zde kurz plný matematických algoritmů. Najdeš v něm algoritmy na práci s maticemi, generování náhodných čísel, výpočet faktoriálu, určitého integrálu, řešení kvadratické rovnice a mnohé další.

Věděl jsi, že grafy jsou velice mocný nástroj, jak vyjadřovat nějaké vztahy, ukládat data či prohledávat stavový prostor? Jestliže ne, tak by ses měl podívat na kurz grafových algoritmů, který ti vysvětlí, co to graf je, kde jej můžeš uplatnit a různé algoritmy pro hledání nejkratší cesty grafu.

Jelikož je všemožné šifrování a hashování nepostradatelnou činností dnešních počítačů, je zde pro tebe připraven kurz Kryptografie. Seznámíš se v něm se základními pojmy a šiframi.

Nakonec se ještě můžeš něco přiučit o fraktálech, tedy o útvarech, při jejichž zvětšení dostaneme opět stejný obraz, nebo o ostatních algoritmech, na které již nevyšel samostatný kurz.

Na úplný závěr si nabyté znalosti prověříš ve vědomostním testu.

Připraveno profesionály z oboru

Avatar
Kurzy vytvořil David Čápka. David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 13 let. Má rád Nirvanu, sushi a svobodu podnikání.
David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Unicorn University

Kategorie

Teorie algoritmů

Teorie algoritmů

Kurz: 6 lekcí

ZDARMA, PRO od: 65 Kč
Třídicí/řadicí algoritmy

Třídicí/řadicí algoritmy

Kurz: 9 lekcí

ZDARMA, PRO od: 43 Kč
Vyhledávací algoritmy

Vyhledávací algoritmy

Kurz: 15 lekcí

ZDARMA, PRO od: 108 Kč
Datové struktury

Datové struktury

Kurz: 5 lekcí

ZDARMA, PRO od: 23 Kč
Algoritmy pro bludiště

Algoritmy pro bludiště

Kurz: 4 lekce

ZDARMA
Matematické algoritmy

Matematické algoritmy

Kurz: 14 lekcí

ZDARMA, PRO od: 85 Kč
Grafické algoritmy

Grafické algoritmy

Kurz: 8 lekcí

ZDARMA
Grafové algoritmy

Grafové algoritmy

Kurz: 9 lekcí

ZDARMA, PRO od: 85 Kč
Kryptografie

Kryptografie

Kurz: 5 lekcí

ZDARMA
Fyzikální algoritmy
Ostatní algoritmy

Ostatní algoritmy

Kurz: 2 lekce

ZDARMA
Fraktály

Fraktály

Kurz: lekce

ZDARMA
Online test znalostí algoritmizace


 

Aktivity