BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 9 - Databázový klient v Angular - Router a navigace

V minulé lekci, Databázový klient v Angular - Filtrovací komponenta, jsme si vytvořili a zprovoznili novou komponentu pro filtrování filmů.

Dnes si vytvoříme novou stránku, která nám bude načítat seznam herců. Spolu s ní se také naučíme používat kořenovou komponentu a vytvářet tak navigaci v Angular.

Seznam herců - Tvorba stránky (komponenty)

Jak jsme si již ukazovali v minulých lekcích, komponenta nám může reprezentovat celou stránku. Jen musíme korektně nastavit router v našem projektu. Přejděme tedy do složky client/ a vytvořme si zde novou komponentu pomocí následujícího příkazu:

ng g c actors-list

Poté, co se nám vytvoří soubory komponenty, přejdeme do nastavení routeru v app-routing.module.ts. Zde přidáme cestu, která bude odkazovat na naší nově vytvořenou komponentu. Po úpravě bude soubor vypadat nějak takto (bez importů):


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V Angular tutoriálu si vytvoříme navigaci, pomocí které se přesměrujeme na seznam herců. Dále si seznam herců i vykreslíme.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 120 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 91 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 15 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 72 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny lekce v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 24% slevu.
91 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 300 Kč 228 Kč
Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Samuel Kodytek
Avatar
Autor se věnuje všem jazykům okolo JVM. Rád pomáhá lidem, kteří se zajímají o programování. Věří, že všichni mají šanci se naučit programovat, jen je potřeba prorazit tu bariéru, který se říká lenost.
Aktivity (7)