Slevový týden - Březen C# týden
Využij náš slevový týden a získej až 30 % bodů navíc zdarma! Zároveň také probíhá C# týden se slevou na e-learning až 80 %
Hledáme fulltime programátora do ITnetwork týmu -100% homeoffice, 100% časově flexibilní #bezdeadlinu Mám zájem!

Lekce 8 - Aplikace Zapisník v Kotlin - Swipe gesta a mazání z Realm

V minulé lekci, Aplikace Zapisník v Kotlin - Úkladání do Realm databáze, jsme do našeho zápisníku příjmů a výdajů pro Android v Kotlin přidali Realm knihovnu, které nám slouží jako databáze. V dnešním Kotlin tutoriálu si ukážeme jak reagovat na uživatelova gesta v RecyclerView. Konečný výsledek by měl vypadat nějak takto:

Reakce na gesta uživatele v Android aplikaci v Kotlin

Swipe gesta

Swipe gesta jsou jedny z nejdůležitějších prvků v aplikaci. Obohacují naše UX, tedy zážitek z používání naší aplikace uživatelem. Najednou nemusíme řešit kam vložit tlačítko, na které máme už tak málo místa v designu aplikace. K tomu spousta gest je dnes již tak zažitá (např. swipe na odstraňování prvků), že se nemusíme bát, že by na ně uživatelé nepřišli.

Pojďme tedy implementovat toto primitivní gesto. Založme si novou třídu SwipeToDeleteCallback. Já si tuto třídu vytvořím v balíčku cz.itnetwork.recorder.callbacks. Třída bude


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Dokončíme náš zápisník příjmů a výdajů pro Android ukázkou jak mazat z Realm databáze pomocí intuitivního gesta v Kotlin.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 50 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 43 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 9 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 19 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
43 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 125 Kč 106 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Samuel Kodytek
Avatar
Autor se věnuje všem jazykům okolo JVM. Rád pomáhá lidem, kteří se zajímají o programování. Věří, že všichni mají šanci se naučit programovat, jen je potřeba prorazit tu bariéru, který se říká lenost.
Předchozí článek
Aplikace Zapisník v Kotlin - Úkladání do Realm databáze
Všechny články v sekci
Tvorba mobilních aplikací pro Android v Kotlin
Aktivity (2)