Předvánoční Black Friday Předvánoční Black Friday
Až 80% zdarma! Předvánoční BLACK FRIDAY akce. Více informací

Lekce 14 - PhpBrowser vs. WebDriver a konfigurace Selenium serveru

PHP Testování PhpBrowser vs. WebDriver a konfigurace Selenium serveru American English version English version

V minulé lekci, Testování v PHP - Tvorba akceptačních testů pro Selenium, jsme si připravili akceptační testy pro jednoduchou kalkulačku v PHP. V dnešním pokročilém PHP tutoriálu je spustíme přes Selenium server, který nainstalujeme a nakonfigurujeme, a necháme si v Chrome webovou aplikaci proklikat a automaticky ověřit, že funguje správně.

Automatické testy webových aplikací pomocí Selenium v Google Chrome

Konfigurace

Ještě než se pustíme do robustního Selenia, spustíme testy na výchozím akceptačním driveru PhpBrowser, který webový prohlížeč pouze simuluje. Výchozí URL adresu své aplikace nastavíme v souboru acceptance.suite.yml, který se nachází přímo ve složce tests. Je zde třeba přepsat cestu u položky "PhpBrowser" buď na hodnotu "localhost", pokud vaše aplikace běží v kořenové složce (to je můj případ), případně zadat nějakou lokální doménu nebo složku, kde aplikace běží (např. "localhost/kal­kulacka"). Mé nastavení vypadá takto:

class_name: AcceptanceTester
modules:
  enabled:
    - PhpBrowser:
      url: http://localhost/
    - \Helper\Acceptance

Spuštění testů

Náš akceptační test nyní spustíme příkazem:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu spustíme akceptační testy pro webovou aplikaci naprogramovanou v PHP na PhpBrowseru a WebDriveru přes Selenium server, který nakonfigurujeme.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 28 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
28 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 70 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium III, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity (6)