IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

MonoGame - Tvorba her v C# .NET - Online kurz

Tutoriály v sekci se věnují tvorbě her v C# pomocí frameworku MonoGame, dříve XNA, který se ukázal jako hojně používaný pro tvorbu profesionálních her.

Syntax jazyka samozřejmě vychází z angličtiny. Pro pohodlnější výuku jsou však naše C# tutoriály kompletně v češtině. Na konci každého tematického bloku jsou připraveny vědomostní kvízy, kde si můžeš vyzkoušet všechny získané znalosti z každého C sharp tutoriálu. Po absolvování kurzu získáš certifikát.

59 lekcí

1 vědomostních testů

Co tě C# tutoriály naučí?

Budeš umět tvořit jednoduché hry a vlastní herní engine pomocí C#. Kurzy nabité praktickými příklady ti otevřou cestu do herního průmyslu.

C# tutoriál tě nejprve uvede do světa frameworku MonoGame, který umožňuje jednoduše vytvářet profesionální 2D a 3D hry pro velké množství různých zařízení.

Poté již budeš moci pokračovat tvorbou tvé první hry Robotris. Na té se seznámíš se základní strukturou projektu a se všemi základními principy.

Další jednoduchou hrou, kterou si budeš moci naprogramovat, bude hra JellyBox. Pomůže ti procvičit si tvé dosavadní znalosti tohoto frameworku a případně se i něco málo přiučit.

Dalším kurzem v pořadí je pak tvorba vlastního herního enginu a práce se 3D grafikou. Díky tomuto kurzu budeš schopný pracovat s různými trojrozměrnými objekty, což zúročíš hned v následujícím kurzu, ve kterém si vytvoříš 3D bludiště. Na této hře se taktéž naučíš implementovat kolize objektů a různé optimalizace vykreslování.

Nakonec se můžeš ještě podívat na tvorbu vlastních shaderů v jazyce HLSL, aby objekty tvých her mohly mít nějakou texturu a osvětlení.

Na úplný závěr si znalosti prověříš ve vědomostním testu.

Připraveno profesionály z oboru

Avatar
Kurzy vytvořil David Hartinger. David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 15 let. Má rád Nirvanu, nemovitosti a svobodu podnikání.
David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Unicorn University

Online tutoriály C# .NET


 

Aktivity