Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C a C++. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
c++ week

ITnetwork winter 2019 - Ceny v hodnotě přes 10 000 Kč!

Po úspěšné letní soutěži, která byla plná kreativních aplikací a super her, jsme se rozhodli vypsat i její zimní variantu přes vánoční svátky. Pokud vás to bavilo ( a nás jo :) ), nebo jste svůj projekt do soutěže nestihli dokončit, máte nyní další příležitost pochlubit se svými výtvory. Takže pokud váš už nebaví v televizi koukat na Kevina nebo jste přecpaní cukrovím, hurá do toho!

Vytvoř novou nebo dokonči jakoukoli svou rozpracovanou hru nebo aplikaci a získej věcné ceny. Neexistuje žádné omezení na použité technologie ani téma. Když to nedotáhnout do konce teď, tak kdy?

Opět soutěžíme o věcné ceny a body, které u nás na síti můžete utratit za prémiový výukový materiál a ve svých vědomostech se zase posunout o něco dál!

Pro anglickou nebo vícejazyčnou verzi prosím použijte následující obrazovku:

Novinky

 • 4.2.2020 - Doplněny všechny soutěžní projekty, děkujeme zúčastněným za skvělou práci! 8-) Ohledně cen se vám ozveme do PM, získávají je týmy na prvních 3 příčkách.
 • 19.1.2020 - Proběhla uzávěrka odevzdání hotových projektů.
 • 26.12.2019 - Proběhla uzávěrka přihlášených projektů. V kategorii Aplikace jich máme 11, v kategorii Hry 12. Jelikož většinou kolem poloviny projektů nedopadne, vypadá to na slušnou šanci na výhru 8-)
 • 12.12.2019 - Soutěž vyhlášena

Termíny soutěže

 • Uzávěrka pro přihlášení týmů je 26. prosince 2019
 • Uzávěrka pro odevzdání hotového projektu je 19. ledna 2020
 • Výsledky vyhlásí porota 2. února.

Ceny v hodnotě přes 10.000 Kč

Hrajeme o věcné ceny a kurzy v celkové hodnotě přes 10.000 Kč! Můžete získat flash disky a všichni účastníci získáte body na profesionální e-learning kurzy (např. na témata jako testování, frameworky, kompletní komerční e-shopy a podobně).

Flash disk 16 GB:

Body budou rozděleny následujícím způsobem:

 • 80 bodů v hodnotě 200 Kč získá každý účastník soutěže, jehož projekt bude funkční a to bez ohledu na umístění
 • Všichni členové týmů na prvních 3 místech v každé kategorii získají flash disk a navíc:
  • za 1. místo 400 bodů v hodnotě 1000 Kč
  • za 2. místo 200 bodů v hodnotě 500 Kč
  • za 3. místo 100 bodů v hodnotě 250 Kč
 • Soutěžíme v kategoriích aplikací a her

Přihlášené projekty

Kategorie Hry

# Bodů Náhled Název
1 30 Towers of Akria
2 29 Flappy
3 26 Scraft
4 23 Karel
5 20 Bludiště 2D
5 20 Strielacka
6 18 The Craftman

Kategorie Aplikace

# Bodů Náhled Název
1 29 Náhradní hrací kostky pro Android
1 29 Simplex Game Studio
2 26 Lepší rozvrh
3 24 Endpoint status checker
4 23 Co bude dnes k obědu?
5 20 Guitar chord
5 20 Převody a kurzy měn
6 17 Minigolf Scorecard
7 16 Násobilka
8 8 HTTP statusové kódy - Android

Pravidla

Soutěž pořádáme pro zábavu a nemáme z ní žádný zisk, nicméně alespoň nějaká pravidla pro férovost akce by měla existovat. Tady jsou:

 • Hra nebo aplikace (nebo alespoň tato soutěžní verze) bude volně šiřitelná pod licencí freeware a bude obsahovat i zdrojové kódy, aby se z ní mohla komunita poučit. Pokud máte něco rozsáhlého, na čem jste třeba již pracovali, můžete zveřejnit jen kód nějaké demoverze. Nikoho nechceme nutit dávat sem kompletní zdrojáky, ale jsme komunita programátorů a každý projekt by měl být i možností pro ostatní se alespoň něco přiučit. To samé platí s licencí, můžete vydat verzi pro soutěž jako freeware a poté nějakou verzi s lepšími fíčurami využít komerčně.
 • Hry budou obsahovat úvodní obrazovku s logem soutěže, která zůstane zobrazená alespoň 4 vteřiny (může být možnost ji přeskočit). Bude se jednat o obrázek s cukrovím výše, můžete si jej stáhnout. Aplikace bude obsahovat odkaz na ITnetwork.cz někde na formuláři a zmínku, že se jedná o soutěžní aplikaci.
 • Soutěžící tým může přihlásit libovolné množství projektů. Jeden člen nemůže být ve 2 týmech najednou. Tým obsahuje 2 členy, ale můžete soutěžit i sami a poté dostanete ceny za oba členy (ale také si to vydřete sami :) ). Doporučujeme si programování v týmu vyzkoušet, bude se vám to do budoucna hodit. Tým může mít i více členů, ale vždy získá ceny maximálně pro 2.
 • Do soutěže budou zařazeny všechny týmy, které se zaregistrují do uvedeného termínu a dodají funkční projekt do uzávěrky.
 • Kapitán každého týmu si založí (pokud již nemá) programátorské portfolio zde na ITnetwork, je k tomu tlačítko v profilu. Do žádosti uvede, že chce přihlásit hru do soutěže a aby formulář prošel, přiloží např. prázdný soubor. Schválení žádosti obvykle trvá několik dní. Potom přidá článek projektu, kde vyplní jeho název, popis o čem bude a odhalí svého kolegu v týmu. Projektu nastaví sekci "Ostatní - Vánoční soutěž 2019" a článek publikuje. Tím je projekt přihlášen do soutěže a objeví se v seznamu projektů výše. Ke projektu můžete dodávat během vývoje screenshoty a další informace o aktuálním stavu jednoduše editací článku.
 • Kompletní verze aplikace/hry nesmí vyjít dříve, než po skončení soutěže (aplikace můžete zpřístupnit, ale maximálně ve formě dema). Pokud máte nějakou rozpracovanou aplikaci, která ještě nebyla zveřejněná v podobě, aby se dala plnohodnotně používat, můžete ji do soutěže přihlásit (můžete tak dokončit všechny vaše věci v šuplíku :) ).
 • Hra nebo aplikace by měla alespoň na chvíli zabavit, nemusí obsahovat desítky funkcí, hry nemusí obsahovat desítky levelů, ale měly by se hrát déle, než 10 minut, resp. aplikace by měla poskytovat rozumnou přidanou hodnotu. Úspěšnější jsou většinou propracované minimalistické projekty než velká sousta, která se pak nestihla dotáhnout.
 • Tento ročník zkusíme vaše projekty publikovat i na zahraniční verzi naší sítě, vytvořte je tedy hru/program v anglickém jazyce, pokud to není vyloženě problém. Českou verzi můžete a nemusíte dodat, to je již na vás.
 • Aplikace nebude urážlivá, vulgární, erotická, brutální, komunistická a tak dále, určitě víte co máme na mysli.
 • Pokud se ve projektu objeví bug, je možné poslat opravu i po uzávěrce, pokud bude chybu pouze opravovat a nebude dodávat novou funkcionalitu. Mělo by se jednat o drobnou opravu, ne doprogramování poloviny projektu :)
 • Vyhrazujeme si možnost tato pravidla v případě nutnosti doplnit a o této skutečnosti vás informovat.

Hodnocení projektů

Jako každý rok bude soutěžní projekty hodnotit několikačlenná porota. Jelikož i tento rok budu soutěžit i já, opět nebudu součástí poroty. K projektům se velmi pravděpodobně vyjádřím v komentářích mimo soutěž.

Porota

Nebojte, video je jen na odlehčení, budeme na vás hodní :)

Přesné složení poroty bude ještě upřesněno. Budou zde lidé hodnotící kód a technologie a i laici hodnotící pouze funkčnost (z venku).

Kdyby nebylo cokoli jasné, ptejte se v komentářích.

Těšíme se na vaše projekty!


 

Všechny články v sekci
Programátorské soutěže
Článek pro vás napsal Michal Čápka
Avatar
Uživatelské hodnocení:
3 hlasů
Čápka
Aktivity

 

 

Komentáře
Zobrazit starší komentáře (28)

Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
David Čápka:19.1.2020 23:58

Naprostá většina to poslala dnes večer a možná že i polovina třeba hodinu před deadline :-D

Odpovědět
19.1.2020 23:58
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Avatar
Michal Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Michal Čápka:20.1.2020 16:11

Včera 19.1. proběhla uzávěrka pro odevzdání hotových projektů, nyní nás čeká jejich hodnocení.
Pokud by se v rámci odevzdaných projektů objevil jakýkoliv problém, ozveme se prostřednictvím SZ a věc budeme řešit individuálně. Všem mockrát díky za účast, už teď se na vaše výtvory moc těšíme! :)

 
Odpovědět
20.1.2020 16:11
Avatar
Michal Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Michal Čápka:27.1.2020 11:34

Hodnocení projektů máme téměř hotové. Právě dolazujeme poslední hry a aplikace, u kterých se při jejich spuštění objevil nějaký problém. Do 2. 2. tak vyhlášení v pohodě stíháme :).

 
Odpovědět
27.1.2020 11:34
Avatar
Luboš Běhounek Satik
Autoredaktor
Avatar
Luboš Běhounek Satik:2.2.2020 10:43
%P
Odpovědět
2.2.2020 10:43
https://www.facebook.com/peasantsandcastles/
Avatar
Martin Hanzlik
Redaktor
Avatar
Martin Hanzlik:2.2.2020 13:32

⊙﹏⊙

 
Odpovědět
2.2.2020 13:32
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Michal Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Michal Čápka:2.2.2020 19:40

Máme tu pro vás slibované vyhlášení výsledků naší zimní soutěže:

Kategorie hry

 • 1. místo - Towers of Akira, 30 bodů.
 • 2. místo - Flappy, 29 bodů.
 • 3. místo - Scraft - 26 bodů.
 • 4. místo - Karel - 23 bodů.
 • 5. místo - Bludiště 2D, Strielacka
 • 6. místo - The Craftsman

Kategorie aplikace

 • 1. místo - Náhradní hrací kostky pro Android, Simplex game studio - 29 bodů.
 • 2. místo - Lepší rozvrh - 26 bodů.
 • 3. místo - Endpoint status checker - 24 bodů.
 • 4. místo - Co bude dnes k obědu - 23 bodů.
 • 5. místo - Guitar chord, Převody a kurzy měn - 20 bodů.
 • 6. místo - Minigolf scorecard - 17 bodů.
 • 7. místo - Násobilka - 16 bodů.
 • 8. místo - HTTP statusové kódy - 8 bodů.

Ještě jednou všem mockrát děkujeme za účast, některé projekty byly opravdu velmi povedené :). Detailnější tabulku přímo s odkazem na jednotlivé komentáře porotců a stažení hry přidáme zítra.

 
Odpovědět
2.2.2020 19:40
Avatar
Milan Turyna
Redaktor
Avatar
Milan Turyna:2.2.2020 20:12

Rád bych dal like na tvůj komentář ale síť mi to nedovolí s chybovou zprávou: "Na hodnocení komentáře nemáš dostatečný skill. Pro zachování objektivnosti hodnocení mohou hodnotit pouze členové s minimálním skillem 2." :D Už jsem to nahlašoval tam kde se to má nahlašovat, ale je možné že jsem klikl jinam a nic nenahlásil.

Editováno 2.2.2020 20:12
 
Odpovědět
2.2.2020 20:12
Avatar
chain
Redaktor
Avatar
chain:2.2.2020 20:56

Blahoželám víťazom;)

 
Odpovědět
2.2.2020 20:56
Avatar
Pan Chytry
Redaktor
Avatar
Pan Chytry:2.2.2020 21:42

Jsem zvědavý na výtvory ostatních :-)

 
Odpovědět
2.2.2020 21:42
Avatar
Pan Chytry
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Pan Chytry
Pan Chytry:4.2.2020 22:44

Čau, tak jsem všechno prošel a pecka. Zajímavé hry a appky. Když si člověk zkusí něco vytvořit sám, ví, když vidí výtvory ostatních, jaké asi úsilí a znalosti byly potřeba. Viděl jsem tu hry v UNITY - otázka na školitele, děláte i školení na UNITY? Máte nějaký odkaz, kde se přihlašuje?

 
Odpovědět
4.2.2020 22:44
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 10 zpráv z 38. Zobrazit vše