IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

ITnetwork winter 2019 - Ceny v hodnotě přes 10 000 Kč!

Po úspěšné letní soutěži, která byla plná kreativních aplikací a super her, jsme se rozhodli vypsat i její zimní variantu přes vánoční svátky. Pokud vás to bavilo ( a nás jo :) ), nebo jste svůj projekt do soutěže nestihli dokončit, máte nyní další příležitost pochlubit se svými výtvory. Takže pokud váš už nebaví v televizi koukat na Kevina nebo jste přecpaní cukrovím, hurá do toho!

Vytvoř novou nebo dokonči jakoukoli svou rozpracovanou hru nebo aplikaci a získej věcné ceny. Neexistuje žádné omezení na použité technologie ani téma. Když to nedotáhnout do konce teď, tak kdy?

Opět soutěžíme o věcné ceny a body, které u nás na síti můžete utratit za prémiový výukový materiál a ve svých vědomostech se zase posunout o něco dál!

Programátorské soutěže

Pro anglickou nebo vícejazyčnou verzi prosím použijte následující obrazovku:

Programátorské soutěže

Novinky

 • 4.2.2020 - Doplněny všechny soutěžní projekty, děkujeme zúčastněným za skvělou práci! 8-) Ohledně cen se vám ozveme do PM, získávají je týmy na prvních 3 příčkách.
 • 19.1.2020 - Proběhla uzávěrka odevzdání hotových projektů.
 • 26.12.2019 - Proběhla uzávěrka přihlášených projektů. V kategorii Aplikace jich máme 11, v kategorii Hry 12. Jelikož většinou kolem poloviny projektů nedopadne, vypadá to na slušnou šanci na výhru 8-)
 • 12.12.2019 - Soutěž vyhlášena

Termíny soutěže

 • Uzávěrka pro přihlášení týmů je 26. prosince 2019
 • Uzávěrka pro odevzdání hotového projektu je 19. ledna 2020
 • Výsledky vyhlásí porota 2. února.

Ceny v hodnotě přes 10.000 Kč

Hrajeme o věcné ceny a kurzy v celkové hodnotě přes 10.000 Kč! Můžete získat flash disky a všichni účastníci získáte body na profesionální e-learning kurzy (např. na témata jako testování, frameworky, kompletní komerční e-shopy a podobně).

Flash disk 16 GB:

Programátorské soutěže

Body budou rozděleny následujícím způsobem:

 • 80 bodů v hodnotě 200 Kč získá každý účastník soutěže, jehož projekt bude funkční a to bez ohledu na umístění
 • Všichni členové týmů na prvních 3 místech v každé kategorii získají flash disk a navíc:
  • za 1. místo 400 bodů v hodnotě 1000 Kč
  • za 2. místo 200 bodů v hodnotě 500 Kč
  • za 3. místo 100 bodů v hodnotě 250 Kč
 • Soutěžíme v kategoriích aplikací a her

Přihlášené projekty

Kategorie Hry

# Bodů Náhled Název
1 30 Programátorské soutěže Towers of Akria
2 29 Programátorské soutěže Flappy
3 26 Programátorské soutěže Scraft
4 23 Programátorské soutěže Karel
5 20 Programátorské soutěže Bludiště 2D
5 20 Programátorské soutěže Strielacka
6 18 Programátorské soutěže The Craftman

Kategorie Aplikace

# Bodů Náhled Název
1 29 Programátorské soutěže Náhradní hrací kostky pro Android
1 29 Programátorské soutěže Simplex Game Studio
2 26 Programátorské soutěže Lepší rozvrh
3 24 Programátorské soutěže Endpoint status checker
4 23 Programátorské soutěže Co bude dnes k obědu?
5 20 Programátorské soutěže Guitar chord
5 20 Programátorské soutěže Převody a kurzy měn
6 17 Programátorské soutěže Minigolf Scorecard
7 16 Programátorské soutěže Násobilka
8 8 Programátorské soutěže HTTP statusové kódy - Android

Pravidla

Soutěž pořádáme pro zábavu a nemáme z ní žádný zisk, nicméně alespoň nějaká pravidla pro férovost akce by měla existovat. Tady jsou:

 • Hra nebo aplikace (nebo alespoň tato soutěžní verze) bude volně šiřitelná pod licencí freeware a bude obsahovat i zdrojové kódy, aby se z ní mohla komunita poučit. Pokud máte něco rozsáhlého, na čem jste třeba již pracovali, můžete zveřejnit jen kód nějaké demoverze. Nikoho nechceme nutit dávat sem kompletní zdrojáky, ale jsme komunita programátorů a každý projekt by měl být i možností pro ostatní se alespoň něco přiučit. To samé platí s licencí, můžete vydat verzi pro soutěž jako freeware a poté nějakou verzi s lepšími fíčurami využít komerčně.
 • Hry budou obsahovat úvodní obrazovku s logem soutěže, která zůstane zobrazená alespoň 4 vteřiny (může být možnost ji přeskočit). Bude se jednat o obrázek s cukrovím výše, můžete si jej stáhnout. Aplikace bude obsahovat odkaz na ITnetwork.cz někde na formuláři a zmínku, že se jedná o soutěžní aplikaci.
 • Soutěžící tým může přihlásit libovolné množství projektů. Jeden člen nemůže být ve 2 týmech najednou. Tým obsahuje 2 členy, ale můžete soutěžit i sami a poté dostanete ceny za oba členy (ale také si to vydřete sami :) ). Doporučujeme si programování v týmu vyzkoušet, bude se vám to do budoucna hodit. Tým může mít i více členů, ale vždy získá ceny maximálně pro 2.
 • Do soutěže budou zařazeny všechny týmy, které se zaregistrují do uvedeného termínu a dodají funkční projekt do uzávěrky.
 • Kapitán každého týmu si založí (pokud již nemá) programátorské portfolio zde na ITnetwork, je k tomu tlačítko v profilu. Do žádosti uvede, že chce přihlásit hru do soutěže a aby formulář prošel, přiloží např. prázdný soubor. Schválení žádosti obvykle trvá několik dní. Potom přidá článek projektu, kde vyplní jeho název, popis o čem bude a odhalí svého kolegu v týmu. Projektu nastaví sekci "Ostatní - Vánoční soutěž 2019" a článek publikuje. Tím je projekt přihlášen do soutěže a objeví se v seznamu projektů výše. Ke projektu můžete dodávat během vývoje screenshoty a další informace o aktuálním stavu jednoduše editací článku.
 • Kompletní verze aplikace/hry nesmí vyjít dříve, než po skončení soutěže (aplikace můžete zpřístupnit, ale maximálně ve formě dema). Pokud máte nějakou rozpracovanou aplikaci, která ještě nebyla zveřejněná v podobě, aby se dala plnohodnotně používat, můžete ji do soutěže přihlásit (můžete tak dokončit všechny vaše věci v šuplíku :) ).
 • Hra nebo aplikace by měla alespoň na chvíli zabavit, nemusí obsahovat desítky funkcí, hry nemusí obsahovat desítky levelů, ale měly by se hrát déle, než 10 minut, resp. aplikace by měla poskytovat rozumnou přidanou hodnotu. Úspěšnější jsou většinou propracované minimalistické projekty než velká sousta, která se pak nestihla dotáhnout.
 • Tento ročník zkusíme vaše projekty publikovat i na zahraniční verzi naší sítě, vytvořte je tedy hru/program v anglickém jazyce, pokud to není vyloženě problém. Českou verzi můžete a nemusíte dodat, to je již na vás.
 • Aplikace nebude urážlivá, vulgární, erotická, brutální, komunistická a tak dále, určitě víte co máme na mysli.
 • Pokud se ve projektu objeví bug, je možné poslat opravu i po uzávěrce, pokud bude chybu pouze opravovat a nebude dodávat novou funkcionalitu. Mělo by se jednat o drobnou opravu, ne doprogramování poloviny projektu :)
 • Vyhrazujeme si možnost tato pravidla v případě nutnosti doplnit a o této skutečnosti vás informovat.

Hodnocení projektů

Jako každý rok bude soutěžní projekty hodnotit několikačlenná porota. Jelikož i tento rok budu soutěžit i já, opět nebudu součástí poroty. K projektům se velmi pravděpodobně vyjádřím v komentářích mimo soutěž.

Porota

Nebojte, video je jen na odlehčení, budeme na vás hodní :)

Přesné složení poroty bude ještě upřesněno. Budou zde lidé hodnotící kód a technologie a i laici hodnotící pouze funkčnost (z venku).

Kdyby nebylo cokoli jasné, ptejte se v komentářích.

Těšíme se na vaše projekty!


 

Všechny články v sekci
Programátorské soutěže
Článek pro vás napsal Michal Čápka
Avatar
Uživatelské hodnocení:
3 hlasů
Čápka
Aktivity