Swift týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Space Invaders DeLuxe

Klasická hra Space Invaders doplněná o bonusy ze hry Arkanoid. Hra je kompletně psaná v jazyce Java s využitím Java 2D API. Původně byla hra určena do soutěže Devbookátor, ale i přes úpornou snahu není v mých silách stihnout uzávěrku. Nicméně hra bude, základní principy práce s Java 2D grafikou jsem nejspíše zvládl a nyní dochází k samotné implementaci herních animací. Po dokončení první hratelné verze hry poskytnu okomentované zdrojové kódy.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Platforma: Linux, Windows

Zajímavé třídy: AffineTransform, PathIterator

Hra byla vytvořena v roce 2013.

 

Článek pro vás napsal elopin
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
vita
Redaktor
Avatar
vita:31.1.2013 12:29

Ahoj Lukáši, tak to jsi do toho nakonec taky šel? Jsem zvědav na screenshoty.
Vita

 
Odpovědět
31.1.2013 12:29
Avatar
elopin
Redaktor
Avatar
Odpovídá na vita
elopin:31.1.2013 13:15

Čau Víťo, šel, ale možná jsem si ukousl moc, budu rád, když se povede ta grafika. Chci zkusit možnosti třídy AffineTransform, ale jsem ve stádiu studia a pokusů. Zatím jsem vychytal možnosti BufferStrategy pro plynulé vykreslování. Vypadá to zajímavě, zvlášť když se použije antialiasing. Budu se snažit o víkend udělat alespoň loď hráče, ať mám nějaký screenshot. Až se mi podaří nakreslit loď a rozpohybovat jí, tak ti pošlu vzorek. Jsem zvědavý na tvojí hru, už se těším, až si zahraju. O tom GIMPu si budu muset aspoň něco přečíst, myslel jsem, že GIMP je linuxový editor na úpravu fotek, netušil jsem, že se v něm dá dělat i grafika.

 
Odpovědět
31.1.2013 13:15
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
vita
Redaktor
Avatar
vita:31.1.2013 13:44

Ahoj, V Gimpu se dá dělat o dost víc než moje primitivní grafika :-). Na třídu AffineTransform jsem narazil ale trochu jsem se jí polekal. Těším se na hru. Ahoj.

 
Odpovědět
31.1.2013 13:44
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.