Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu. Zároveň využij akce až 30 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Příběhy absolventů kurzů ITnetwork.cz

Bývalý dělník Jaromír dnes programuje v JavaScriptu

Jaromír roky pracoval jako řadový dělník, už od malička ale toužil dělat s počítači. Přihlásil se proto na rekvalifikaci a dnes dělá to, co ho baví.

19.5.2023 Nové

Dejte do studia vše, radí bývalý grafik Honza

Honza pracoval deset let jako grafik, vždy jej ale zajímalo IT. Rozhodl se proto pro rekvalifikaci a ještě před dokončením kurzu si našel práci v oboru.

30.3.2023 Nové

Program je stavebnice, musíte si hrát, říká absolvent Martin

Martin již více než 20 let pracuje jako vývojář. Zájem o moderní technologie a touha po větším uplatnění na trhu práce jej však motivovaly k rekvalifikaci.

10.3.2023 Nové

Z chemie k programování - Miloslav chtěl od své práce víc

Miloslav pracoval několik let v chemickém průmyslu. Chtěl však od práce víc, a tak se rekvalifikoval na programátora. Nyní dělá to, co jej baví.

8.2.2023

V IT jsem se našel, říká bývalý provozní Ondřej

Ačkoliv Ondřej vystudoval gymnázium s IT zaměřením, nakonec pracoval v úplně jiném oboru. Díky rekvalifikaci si však mohl splnit svůj sen o práci vývojáře.

24.1.2023

Kvůli Covidu jsem přešel do IT, říká bývalý podnikatel Jakub

Jakub byl podnikatel v automobilovém průmyslu, vždy chtěl ale pracovat v IT. Absolvoval proto rekvalifikační kurz Programátor a svůj sen tak uskutečnil.

2.1.2023

IT je můj dávný sen, říká bývalý manažer hotelu Martin

Martin toužil po kariéře programátora již od základní školy, dlouhá léta ale pracoval v gastronomii. Proč se rozhodl nakonec svůj dávný sen uskutečnit?

20.12.2022

Bývalý kamioňák Zdeněk dnes jedná s řediteli firem

Dříve jezdil Zdeněk u pošty a dnes jedná s řediteli firem. Vše díky jeho životním zkušenostem a akreditovanému rekvalifikačnímu kurzu. Jak to začalo?

5.12.2022

Regionální manažerka Vlaďka dnes tvoří weby na zakázku

Ekonomka Vlaďka se díky PHP rekvalifikaci stala freelancerkou. Věnuje se své vášni - webům a stala se konečně paní svého času. Přesně, jak si vysnila.

21.11.2022

Přála jsem si uniknout ze strojařiny, říká vývojářka Martina

Vystudovala literaturu, udělala 2. maturitu ze strojírenství a nakonec se rekvalifikovala na programátorku. Štěstí ji přineslo až IT.

8.11.2022

Z fabriky za počítač - Rekvalifikace Jiřího na programátora

Programátor Jiří dříve pracoval ve fabrikách. To ovšem komplikovalo jeho zranění a tak se rozhodl rekvalifikovat a splnit si tak dávný sen.

19.10.2022

Rekvalifikace mi úplně změnila život, říká tester Přemek

Přemysl se po 15 letech rozhodl změnit kariéru z obchodního manažera na ajťáka. Co ho k tomu vedlo? Kde dnes pracuje? Jak si práci sháněl?

19.9.2022

'Stavařině jsem se věnovala 20 let', říká programátorka Anna

Jak se rekvalifikovat při zaměstnání a s dvěma malými dětmi? Anna to vše zvládla a dokonce ji i Úřad práce rekvalifikaci v Javě proplatil. Jak to?

17.8.2022

"Denně mi chodily stovky nabídek" - Příběh Libora

Jak si našel brzy po rekvalifikaci svou práci? Kde dnes pracuje a jak využívá Python, ve kterém se rekvalifikoval? Jak je těžké najít si práci v Djangu?

27.7.2022

Mobilní vývojářka Tereza využila druhou šanci na lepší život

Jak se Tereze povedlo najít se záhy po rekvalifikaci místo mobilní vývojářky ve veliké jihlavské IT firmě STORMWARE? Jak se připravovala? Kde hledala?

8.7.2022

Automotive, kocovina a programování. Přečti si příběh Kuby

Jakub studoval filozofii, ale věnoval se technickému oboru v automotive. Co ho donutilo odejít? Jak se dostal k programování? Jak si sháněl práci?

21.6.2022

Ekonom Lukáš chtěl práci s budoucností, dnes tvoří webovky

Sice vystudoval vysokou školu ekonomie, ale nebylo to ono. Bavilo ho tvořit webovky a tak se rekvalifikoval na junior programátora WWW aplikací.

28.4.2022

Řídila hotel, dnes má Renata stejné peníze v IT na půlúvazek

Renata procestovala Evropu a pracovala léta v hotelnictví. Po Covidu musela otočit o 180° a rekvalifikovala se na Java programátora.

11.4.2022

Z telekomunikací Leoš vyhořel. Dnes vyvíjí pro Unicorn

Co se musí stát, aby mladý člověk vyhořel? Jak se stal prodejce mobilních služeb a průmyslové techniky Java vývojářem? Co mu pomohlo najít dnešní práci?

28.3.2022

Věděl jsem, že mám na víc, říká bývalý skladník Jaroslav

Pracoval jako skladník přes 5 let. Dnes je Jára úspěšný rekvalifikant pracující v okolí Mendelovy univerzity pro vývojářskou firmu a neměnil by.

17.3.2022

Vysoká mi nic nedala, tak jsem se IT naučil sám, říká Michal

Michal pracoval v automotive. Lákal ho dynamický svět IT. Jak se naučil programovat? Kde sháněl informace? Jak zvládal rodinu, plný úvazek a učivo?

23.2.2022

Z game testera se Tomáš rekvalifikoval na PHP programátora

Tomáš, byl dříve game testerem, ale nakonec se rozhodl rekvalifikovat na Junior programátora WWW aplikací. Proč? Jak probíhalo schvalování úřady?

3.1.2022

Každý se může rekvalifikovat do IT, říká bývalý číšník Matěj

Matěj pracoval v bistru, než se rekvalifikoval. Jak si myslí, že by rekvalifikanti mohli lépe zvládnout pohovor? Co ho nejvíce překvapilo na programování?

15.11.2021

Tvořit hry ve špičkovém studiu bez vejšky? Patrikův příběh

Na vysoké škole zjistil, že se více naučí praxí a odešel pracovat. Dnes je v předním vývojovém studiu obklopen mistry svého oboru. Jak toho dosáhl?

11.10.2021

Ve 21 letech má Patrik vývojové studio. Jak toho dosáhl?

Je mu sice 21 let, ale má už více než 10 let programuje a rozjíždí svou firmu. Jak se to všechno naučil? Zaměstnal by rekvalifikanta? Co radí začátečníkům?

13.9.2021

Z ekonoma Jakuba se stal programátor s business zaměřením

Vystudoval VŠE v 90. letech. V posledním zaměstnání byl 17 let. V roce 2019 z práce odešel a pak nemohl najít práci. Až si "vydupal" rekvalifikaci. Jak?

9.8.2021

Díky rekvalifikaci je dnes Marek manažer projektů

Po 12 letech se rozhodl rekvalifikovat. IT znalosti jsou důležité podobně jako cizí jazyk. Poprvé mu žádost ÚP zamítl. Dnes je úspěšným programátorem. Jak?

1.8.2021

Jak se z Pavla IT supporta stal programátor?

Na střední ho programování moc nebavilo. Pak šel pracoval jako IT support a díky školení v OOP v ITnetwork k němu cestu našel. A vyvíjí v práci i doma.

1.8.2021

Jen teorie Radkovi nestačila. Jak začal programovat v C#?

Radka vždy zajímaly počítače a programování, s jakými potížemi se ale setkal, a co mu pomohlo? Jakou radu pro vás má?

26.5.2021

Od operování žlučníků k PHP - přečti si příběh Yuriho

Rozhovor s bývalým chirurgem, Yuriy Tretyachenko, který konečně dělá, co jej opravdu baví a nenudí se

14.4.2021


 

Aktivity