První novoroční výprodej Java týden
Hledáš brigádu v IT, která bude 100 % home office a 100 % flexibilní? Pak napiš na: redakce [zavináč] itnetwork.cz pro více info!
80 % bodů zdarma díky akci Black Friday! Tento týden rovněž sleva na e-learning Java až 80 %

Projekt IT lidem

Projekt IT lidem si klade za cíl poskytovat široké veřejnosti základní znalosti informačních technologií zcela zdarma. Věříme v to, že vzdělání z nás dělá to co jsme a mělo by být dostupné úplně každému a to bez výjimek. Každý by měl mít stejnou šanci na zaměstnání v IT, které je dobře placené a skýtá další benefity. Do "IT lidem" spadá naprostá většina obsahu sociální sítě ITnetwork, tedy tisíce vysoce kvalitních článků, každý kolem 7 stran A4, dostupné zcela zadarmo a pro všechny.

Financování projektu

Udržovat desítky tisíc stran textů aktuálních, ve světě IT, který se rychle vyvíjí, není vůbec jednoduché. Na rozdíl např. od Wikipedie, která je financována na základě zobrazování výzev k zaslání finančních příspěvků, jsme se rozhodli pro modernější model financování.

Sponzoři

Redakční činnost na obsahu zdarma je hrazena zejména našimi sponzory. Díky tomu jsme schopni obsah šířit, aniž bychom museli "žebrat" o finanční příspěvky nebo nastavit vyšší cenu za prémiový obsah. Vysoké škole IT a ekonomie Unicorn College velmi děkujeme za to, že umožňují poskytovat vzdělání široké veřejnosti a bez omezení.

Redaktoři

Na obsahu zdarma se podílí i místní komunita, která vytvořila již hned několik perfektních seriálů. (Pracujeme na skriptu pro výpis žebříčku nejštědřejších autorů.) Moc vám děkujeme a doufáme, že vám body získané za tento materiálový příspěvek přinesly další užitečné znalosti.

Čtenáři

Část udržování materiálů, zejména vývoj informačního systému, je financována platbami za premium obsah, který je nad rámec základních znalostí. (Brzy bude následovat skript s výpisem nejštědřejší zákazníků, kteří nám svým studiem zároveň pomohli udržovat projekt v chodu.)

Své poslání "veřejné IT knihovny" vnímáme velmi vážně, zejména proto, že na českém internetu je často problém nalézt kvalitní, aktuální a hlavně ucelené informace. Proto vznikl tento dokument, který naši myšlenku definuje a ve kterém bychom také rádi poděkovali těm, díky kterým ji je možné realizovat.

Aktivity (6)