Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

The Interview může ještě ohrozit vztahy se severní Koreou

Nová komedie od režiséra Setha Rogena, pojednávací o atentátu na severokorejského vůdce Kim Čong Una, způsobila ve světě ještě před jejím oficiálním vydáním (24. prosince – pouze pro USA) čiré dopuštění. Značně tomu také napomohla hackerská aféra. Zatím se neví, kdo za napadením SONY PICTURES stojí, ale podle vyšetřování FBI je mezi hlavními podezřelými i samotná KLDR, která se takovému obvinění brání a dokonce prohlásila, že tento čin nebude ponechán bez následků. Kauza takových rozměrů vzbudila obrovský zájem široké veřejnosti. Za první čtyři dny komedie vydělala přes 15 miliónů dolarů a ze stránek SONY si komedii legálně pořídilo přes 2 miliony lidí, naopak nelegálně si kopii pořídilo v prvních 20 hodinách, podle portálu Torrent Freak, více než 750 000 lidí po celém světě.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Nyní se však zdá, že tato veleúspěšná komedie může ještě více rozdmýchat uhlíky nenávisti mezi USA a severní Koreou. Může za to přeběhlík ze severní Korey a nyní jihokorejský aktivista Park Sang-hak, který se chystá poslat do severní Korey sto tisíc kusů DVD a USB disků s nakopírovanou komedií s korejskými titulky. Kopie má pořídit americká nezisková organizace lidských práv, se kterou Park prý úzce spolupracuje. Zástupci nadace mají někdy kolem 20. ledna navštívit Jižní Koreu a společně s Parkem vyslat první dávku kopií ve vodíkových balonech, pokud bude počasí příznivé. Ačkoliv tím Park riskuje otevření dalšího ozbrojeného konfliktu, tentokrát ne jenom s Jižní Koreou, ale také i s USA, díky zúčastněné nadaci věří, že tak dokáže oblomit absolutní víru občanů severní Korei v jejich vůdce.

Zdroje obrázků použitých v článku:
miniatura: imdb.com


 

Článek pro vás napsal Gabriel Mastný 2.1.2015 20:20
Avatar
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
aetherofchao
Člen
Avatar
aetherofchao:11.1.2015 2:58

zajimavy napad s temy balony, nemci za totality delali neco podobneho
a mymochodem uzasny film doporucuju

 
Odpovědět
11.1.2015 2:58
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.