Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
PHP týden

Simulace virtuální reality reálnější než kdy předtím

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Po nedávném technologickém špeku, kterým byl Leap Motion, který věrně převedl pohyby našich rukou do virtuálního prostředí, přichází úžasný kousek, který pomocí ultrazvuku vytváří v naší realitě „fyzické“ objekty s kterými budeme dokonce schopni na jisté úrovni manipulovat. Vše má na svědomí Britská společnost Ultrahaptics, která se právě delší dobu zabývá "metodami poskytujícími hmatovou zpětnou vazbu s použitím ultrazvuku". Vývoj byl započat v laboratořích University v Bristolu, kde byli vývojáři schopni pomocí pulsování ultrazvukových vln simulovat různé virtuální tvary a jejich pohyb modulováním frekvence vln, tedy změnou pociťovaného tlaku šířených vln pojmenovaného jako akustický radiační tlak (acustic radiation pressure). Na vývoji se usilovně pracuje už čtyři roky a jak Tom Carter, vrchní technický vývojář společnosti Ultrahaptics uveřejnil, společnost se nechce s touto technologií probíjet na trhu na vlastní pěst, nýbrž hodlá umožnit i ostatním firmám výrobu s implementací této technologie do aplikací běžného života, jako například různá tlačítka, budíky, posuvníky a další. Nicméně největší využití si slibuje implementace do virtuální reality, například s použitím Oculus rift brýlí. S takovouto virtuální realitou byste byli schopni nejenom vidět a slyšet, ale také i vnímat virtuální objekty na dotek. Projekt je zatím ve fázi vývoje, ale vývojáři si slibují, že by měl být veřejně dostupný do dvou let.

options options

Návrhy na možné použití ultrazvuku pro virtuální realitu

Zdroj obrázků použitých v článku: www.mashable.com


 

Článek pro vás napsal Gabriel Mastný 4.12.2014 22:04
Avatar
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Neaktivní uživatel:5.12.2014 17:19

Jediná virtuální realita, do které bych chtěl vstoupit by byla vytvořená NerveGearem, tedy přístrojem přesměrovávající signály z nervů do sama sebe. To by byla podívaná. ;)

Odpovědět
5.12.2014 17:19
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Lako
Člen
Avatar
Lako:5.12.2014 17:38

Díky, pěkná informace

 
Odpovědět
5.12.2014 17:38
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Xin_
Člen
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
Xin_:5.12.2014 22:17

Spíše Amusphere než NerveGear :D

Odpovědět
5.12.2014 22:17
Zvědavost nás žene vpřed :)
Avatar
Tomáš Maňhal:6.12.2014 0:03

Jak řeší dopad ultrazvuku na lidské zdraví?

 
Odpovědět
6.12.2014 0:03
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.