Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swiftu. Zároveň využij výhodnou slevovou akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
swift week + discount 30

Tvorba textur

.

Jak na navazování multitextury

Stěna

- V programu malování si vezměte funkci sprej - velikost taková střední - největší nastavitelná v menu - ne pomocí klávesy na zvětšování a velikost plátna dejme tomu 150 x 150. Připravte si několik barev světle šedé - tak aby se to nevzdalovalo od normálních barev stěny. Třeba takto:

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

nyní v Gimpu využijte funkce selektivního rozmazání - takto:

- A teď stiskněte (v Gimpu) ctrl + shift + o. Klikněte na "Posun o x/2, y/2" Chování hran - pokračovat od druhého konce, "Posun". Nyní pomocí selektivního rozmazání zrušte vzniklé hrany. :) Dejte bacha na kraje obrázku - ty k sobě musí sedět - tak se je snažte narušovat co nejméně! Výsledek naší práce:

Multitextura pomocí filtrů

- Spusťte Gimp - Nový - (150 x 150). Zajistěte si bílé pozadí. Přejďete do sekce Filtry - Vykreslení - Mraky - Odečíst mraky. Velikost x a y - 16. Vyberte turbulentní a dlaždicovatelný. Detail 10. Budiž. Nyní přejďěte do sekce Barvy - Obarvit. Odstín - modrý (jezděte dokud nenarazíte na modrou). Sytost - něco kolem půlky. Světlost - přijatelná :). Výsledek (po aplikování):

Dlaždice

Způsob1

Musíte mít alfakanál a bílé pozadí. Filtry - Dekorace - Skvrny od kávy. Skvrny - 10. Pouze ztmavit. Budiž. Vše slučte do toho bílého pozadí. Filtry - Fraktální trasování. Typ okolí - přes. X1 - 8,02, X2 - 1,23, zbytek nechte. Obarvěte si to jak chcete,... Nyní už jen vyberte nějaké pozadí - nebo také ne - jak chcete a potřebujete. Výsledek (na modrém pozadí):

Způsob2

Opět začínáme na bílém pozadí. Filtry - Šum - HSV šum. Zadržení 5, Odstín - 150, Sytost - 0, Hodnota - 250. Budiž. Filtry - Detekce hran - Hrana - Algoritmus - Buď Sobelův, anebo Prewittův kompas. Míra - 1,0. Rozmazat. Budiž. Nyní si to obarvěte,... Výsledek:

Jen závěrem - ty velké obrázky jsou z mnoha dlaždic - takže to není jedna velká dlaždice. Všechny dlaždice jsem dělal 150 x 150. Napište, mám-li pokračovat,... :)


 

Článek pro vás napsal matesax
Avatar
Uživatelské hodnocení:
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Aktivity

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!