Discount week - September
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Mravenec

Hra Mravenec je logická hra pro jednoho hráče a je obdobou klasické hry Sokoban. Nalézá se zde několik úrovní a cílem hráčova úsilí v každé z nich je pomocí postavičky mravence dotlačit několik kvádříků na jejich cílové pozice.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Na rozdíl od hry Sokoban jsou zde jednotlivé kvádříky označeny písmeny a je nutné každý z nich přesunout na cílovou pozici označenou stejným písmenem. Ovládání je možné nejen pomocí klávesových šipek, ale je možné vytvářet také posloupnost příkazů, podle nichž se bude postavička mravence pohybovat. Blíže jsou pravidla hry popsána v tutoriálu k programu. Pro hru je možné vytvářet pomocí editoru vlastní úrovně.

Hru je možné využít ve školství jako výukovou pomůcku, kdy se děti učí vytvářet algoritmy (posloupnosti příkazů). Další využití ve škole pak je pro hravou výuku cizích jazyků.

Hra je určena pro operační systém Microsoft Windows a pro svůj běh potřebuje .NET Framework verze 2.0 nebo vyšší.


Galerie


 

Stáhnout

Staženo 441x (498.81 kB)

 

Článek pro vás napsal V.Simandl
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!