Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swiftu. Zároveň využij výhodnou slevovou akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
swift week + discount 30

Pexeso

Hra je vytvořena zejména pro procvičování paměti dětí. Proto je pouze pro jednoho hráče a obsahuje sady obrázků s dětskými motivy. Pro rozšíření vědomostí dětí má hra rovněž možnost zobrazovat názvy obrázků jednotlivých karet.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Pro soutěživé typy má hra sledování statistických údajů, které jsou uvedeny ve spodní části okna. Rekordní výsledky úspěšnosti a času hry se ukládají a je možné vynulovat.

Hra obsahuje čtyři základní sady obrázků (Zvířátka, Večerníčci, Květiny a Památky) a možnost přidání vlastních obrázků do dalších dvou sad (Vlastní 1 a Vlastní 2). Výběr sady je možný kdykoli v průběhu hry z menu, případně po zdárném dokončení hry. Přidání vlastních obrázků je jednoduché, postačí do příslušného adresáře, který se automaticky vytvoří při prvním spuštění (musí být v adresáři vlastní hry), nakopírovat 24 obrázků ve formátu *.jpg, *.png nebo *.bmp. Obrázky je vhodné upravit na přibližně čtvercový formát, jinak budou zobrazeny deformované. Obrázky je vhodné rovněž upravit rozlišením, aby jejich načítání netrvalo příliš dlouho. Pro úpravu obrázků je možné použít libovolný grafický editor, například Paint.NET. Ideální rozměry jsou 200 x 200 až 800 x 800 pixelů. Program ovšem zvládne i větší. Ovládání je velmi jednoduché a hra je tak vhodná i pro malé děti. Karty se otevírají klikem myši. V případě, že otevřená dvojice není shodná, karty se po 1 sekundě opět obrátí na rubovou stranu. V případě shody karet zůstane prázdné místo. Z menu je možné nastavit jednu ze dvou barev rubových stran karet a zobrazování popisků obrázků ze základních sad (popisky u vlastních sad se nezobrazují).

Program nevyžaduje instalaci. Po rozbalení se vytvoří složka Pexeso s programem. Po prvním spuštění se dále vytvoří složky pro vlastní soubory a datový soubor pro ukládání rekordních výsledků a nastavení hry.


Galerie


 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 1391x (3.24 MB)

 

Článek pro vás napsal m.malinak
Avatar
Uživatelské hodnocení:
1 hlasů
Aktivity

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!