MS Office week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Traffic City 2

Traffic City 2 je pokračování úspěšné logické dopravní strategie (simulace), která je vyjímečná tím, že hráčům nabízí, kromě klasických strategických prvků a dalších aspektů, také tvorbu jízdního řádu.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Cíl hry:

Je rok 1990 a Vaším úkolem je vybudovat do roku 2010 stabilní síť městské hromadné dopravy v průmyslovém velkoměstě. Město vás pověřilo, abyste se postarali o kvalitní dopravní infrastrukturu.

Průběh hry:

  • Každým rokem zjišťujete pomocí briefingu, co nového se událo ve městě a jak se změnily přepravní nároky na dostupných linkách.
  • Je třeba se starat o vozový park. V průběhu oněch 20 let můžete nakupovat a prodávat až 20 vozů (autobusy, trolejbusy a samozřejmě také kloubové verze).
  • Každý nový vůz musíte přiřadit lince, na které má jezdit.
  • Poté následuje úprava jízdního řádu. Dozvíte se kolik spojů můžete za hodinu maximálně vypravit (závislé na počtu vozů na lince a na počtu minut, za které se je vůz schopen vrátit), začínáte upravovat jízdní řád a snažíte se jej udělat co nejpřesnější (řídíte se podle indícií z briefingu a mapy - např. u každé linky je špička v jiných hodinách). Následně spustíte den a začne se vyhodnocovat úspěšnost vašeho jízdního řádu.
  • Poté se zobrazí briefing pro další rok a také statistiky z minulých kvartálů, ze kterých zjistíte jak jste si celkově vedli. Do nákladů se počítá spotřeba (při plýtvání vozů se to zákonitě nehezky projeví), platy revizorů, řidičů a zaměstnanců a něco stojí také pravidelná údržba vozů. V příjmech je cestovné, reklama (závislé na pověsti Vaší společnosti) a dotace od města.

Galerie


 

Stáhnout

Staženo 699x (7.17 MB)

 

Článek pro vás napsal Daniel
Avatar
Jak se ti líbí článek?
2 hlasů
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Ľubomír Geci:6.8.2013 23:25

výborná hra, chce to pokračovanie ;)

Odpovědět
6.8.2013 23:25
Celý svet sa ponáhľa, prečo by som sa mal ponáhľať aj ja?
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Vetoa
Člen
Avatar
Vetoa:1.3.2014 19:53

Tuhle hru jsem objevil asi v 11 letech. Neuvěřitelně mě bavila a strávil jsem u ní docela dost času :) , akorát mi tam trochu chyběla možnost uložit si hru, ale pamatuji si jen to, jak jsem si do sešitu zapisoval poznámky atd... :D

 
Odpovědět
1.3.2014 19:53
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.