Java týden
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy.

The Platformer

Hra je nyní oficiálně vypuštěna! Ke stažení pod článkem. Děkuji každému kdo si hru zahraje! PS: Komentáři taky nepohrdnu!

Je 3D platformová skákačka, ve které se ujmete role malého robotka. Vaším cílem bude očistit své jméno od falešného obvinění Iluminátské vládkyně Penelope. Poté co jako archeolog najdete v chrámě na dálném východě jakýsi artefakt, jste obviněni z velezrady a uvrženi do vězení. Od chvíle, kdy jste byli uvrženi do vězení, toužíte pomstít se Penelope a nastolit v zemi demokracii. Což nebude tak snadné jak to vypadá. Postupně se dostanete do velice rozličných lokalit, jako je poušť, džungle, město, vězení, chrám. Do hry je plánován systém upgradů vaší postavy. Kupříkladu si budete moci zakoupit zvětšení palivové nádrže a větší výdrž na speed boost. Ve hře také budete bojovat proti mnoha typům nepřátel počínaje u ostatních robotů a konče u divokých zvířat v džungli. Obtížnost hry nebude nijak vysoko především proto, že se hra bude muset přizpůsobit ovládání na zařízení s Androidem.

Updaty: Release V2: Nahraná verze s opravou několika bugů. Release: Hra vypuštěna ke stažení pod článkem :D 19.2: Dokončeno několik dalších levelů, vytvořen systém dynamického světla, zlepšení ovládání pro PC. Po pečlivé úvaze také bylo zváženo že hra pravděpodobně vyjde pro konzoli OUYA. Pakliže máte konzoli OUYA k dispozici můžete se zapojit do testování hry. Na hře stále pilně pracuji ale potýkám se právě s jedním problémem s Unity takže je vývoj mírně pozdržen.

Team

Hra je tvořena pod záštitou Základní školy na Balabence - http://www.zsbalabenka.cz/

1. Pospile - Kod, Modely, Hudba, Animace, Efekty, Design......
2. Rokamis - Testing
3. Kratifi - Odborné konzultace

Vývoj hry

Hra je vyvíjena od července 2012.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Nápad mi byl vnuknut během soutěže na letním táboře několika mými přáteli. Od té doby jsem se věnoval mnoha projektům a na The Platformer jsem téměř zapomněl. Znovu jsem se mu začal věnovat až během listopadu. Hra běží na Unity3D enginu s použitím Unity Scripts a C#. Unity Engin mám modifikovaný dvěma add-ony a sice na lepší fyzikální model a na snažší tvoření terénu. Oba add-ony jsou vyvinuty mnou. Ke hře použivám mnou dělané 3D modely (Tvořeno v Blenderu). Hudbu používám vždy z webu www.freesound.org. A některé složitější textury jsou různé volně použitelné textury z webu. V tuto chvíli jsou hotové zhruba 4 levely, ve kterých utíkáte z vězení. Dále také intro, které vám přiblíží příběh a tutoriálový level.

Hra je tudíž ješte ve velmi rané fázi vývoje!

Demo

Nyní je konečně dostupné demo stahovat můžete zde (19.2.2013): https://www.dropbox.com/…Beta19.2.ZIP Návod k instalaci(DŮLE­ŽITÉ!!!!): 1.Rozbalte zip soubor na plochu. 2.Otevřete složku ThePlatformer­Beta.... 3.Uvnitř složky naleznete soubor s názvem: ThePlatformer0­.7.0.2APLHA 4.Tento soubor vytáhněte na plochu! 5.Spusťte soubor: ThePlatformer0­.7.0.2APLHA z vaší plochy. 6.Nastavte své rozlišení a zda-li chcete hrát ve fullscreenu.(Gra­fické nastavení v tuto chvíli není možné měnit!) 7.Užijte si demo. 8.Napište komentář k článku co si o demu myslíte! Pokud vám po zapnutí hry hážou Vokna chybu tak si pročtěte celej návod znova a ujistěte se že jste udělali vše tak jak se to po vás chce! Malá nápověda pro vás: Háže vám to chybu pokud nemáte složku ThePlatformer­Data.... na stejném místě jako .exe soubor(plocha).

Datum vydání/platformy atd

Beta test bude probíhat od zhruba poloviny ledna až do vydání finální verze hry. Testování bude probíhat až do konce února výhradně na PC později i na Androidu. Hra do soutěže bude vydána dle pravidel, tj. nejpozději 28.února 2013. Hra samotná je plánovaná na léto (červenec/srpen) 2013. Pro soutěž Devbookator hra vyjde na platformu PC. Později je hra plánovaná primárně pro ANDROID jako FREE to PLAY titul pro Android a Freeware pro PC.

O mně

Jsem 15ti letý student Zš na Balabence. V budoucnu bych chtěl pokračovat na SSŠVT na Proseku. Doufám, že umístění v této soutěži by se mi mohla zvýšit šance pro přijetí na tuto školu.

V Unity programuji již 2 a půl roku. Předtím jsem se věnoval především tvorbě webových stránek. Jakékoli nápady, návrhy, tipy, triky atd. atd. velice rád uvítám. Pokud byste měli zájem o spolupráci pište na mail pospile@gmail.com.

Varování

Vzhledem k tomu že hra je kompletně ve 3D a běží pod Unity Enginem je velikost této hry poněkud "větší"

Komentáře porotců

Programátorská soutěž devbookátor 2013

Hra byla vytvořena do soutěže devbookátor 2013.

  • sdraco (programátor) - 9 bodů

Ze začátku jsem byl nadšený, zejména ve druhém levelu. Poté mi ale hra nenabídla už nic nového. Co se týče enginu, nevím jak se Unity používá a kolik je potřeba vlastního kódu, ale šlape to jako hodinky.

  • Darkness (pařan) - 6 bodů

Dobře vypadající skákačka s robotem v hlavní roli. Mírně chaotický přechod mezi jednotlivými úrovněmi, spojený s lehkou repetetivností designu. Trochu se mi hra bugla hned po „křižovatce“ a nešla dohrát. Hudební doprovod je v pohodě ale ničím neoslní. Líbilo by se mi kdyby hra bylo víc odzoomovaná od avatara a bylo by vidět kam padám.

  • Vojta Kočí (game designer) - 8 bodů

Jediný Unity příspěvek… Působí pěkně, i když grafika je nesmírně strohá a odbytá a detaily obecně trochu chybí… Snaha o logické prvky, ano, to se počítá, ale někdy mám pocit, že mě autoři nerespektují jako (relativně) inteligentního tvora, přidejte na obtížnosti, prosím…

  • Míša (laik) - 8 bodů

Hra je vážně dobrá, ale škoda, že si hra neudržela tempo a od druhého levelu je stejná. Připomněla mi Crashe (TNT) a robot je ala Wall•E, což mi přijde dobré. Trošku jsem se v ni ztrácela a překvapil mě náhlý konec, ale kdyby byla hra delší, hraju ji ještě teď.


Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2013.

 

Stáhnout

Staženo 562x (29.91 MB)

 

Článek pro vás napsal Vojtěch Pospíchal
Avatar
Jak se ti líbí článek?
1 hlasů
Autor se už přes velmi dlouho věnuje programování v jazyce C#, Java a Javascript.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Samuel Kodytek
Super redaktor
Avatar
Samuel Kodytek:7.2.2014 19:48

je zajímavý jak je to pltformovka ale má to strašně vysoký lightninky :D

Odpovědět
7.2.2014 19:48
There is more than one way to screw it
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.