Chceš se vypracovat až k výdělku 160.000 Kč/měsíc? Důležité je začít. Staň se programátorem díky rekvalifikačnímu kurzu! Začni dnes!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

SQLite databáze krok za krokem - Online kurz

Online kurz tutoriálů pro databázi SQLite a nástroj DB Browser for SQLite krok za krokem. Od úplných začátků práce s databází přes grafické rozhraní se dostaneme k příkazům jazyka SQL. Naučíme se ho používat od úplných základů, probereme i složité dotazy a optimalizaci. Po dokončení seriálu budete schopni tvořit libovolné databázové aplikace.

Syntax jazyka samozřejmě vychází z angličtiny. Pro pohodlnější výuku jsou však naše SQL tutoriály kompletně v češtině.

18 lekcí

15 samostatných úloh

7 vědomostních testů

Certifikát absolventa

Co tě SQLite tutoriály naučí?

Budeš umět pracovat s databází SQLite a nástrojem DB Browser. Moderní kurz nabitý praktickými projekty tě posune dál na tvé cestě za lukrativním platem programátora.

SQL tutoriál tě povede od úplných základů po pokročilejší znalosti a ukáže ti správnou cestu ke zvládnutí tohoto strukturovaného dotazovacího jazyka. Naučíš se, jak vytvořit vlastní databázi, poté tabulky a nakonec je naplníš záznamy. Tyto databáze, tabulky a záznamy se naučíš také odstraňovat. Dozvíš se, jak databázi zálohovat a jak ji naopak obnovit ze zálohy. Abychom měli úplný základ, nesmí chybět ani vyhledávání záznamů z databáze, jejich řazení či limit.

Nevíš, kolik záznamů je v tabulce? Neznáš součet, průměr, minimum či maximum hodnot sloupce? Agregační funkce tyto aritmetické a statistické otázky řeší. Aby byla databáze co nejrychlejší a nejefektivnější, projedeme si všechny datové typy a naučíme se je správně používat.

Protože už máš dostatečný základ, naučíme se dotazovat přes více tabulek. Dozvíš se také, co jsou vazby mezi tabulkami a poddotazy. Potřebuješ přidat další sloupec do tabulky nebo ho jen trochu pozměnit? Příkaz ALTER ti s tím pomůže. Potřebuješ vykonat všechny dotazy správně a pokud by nastala chyba, raději nic neprovádět? Díky transakcím to nebude problém.

Chtěl bys v databázi vidět pouze jeden typ článků či záznamy omezit nějakou podmínkou? Pohledy tuto nepříjemnost vyřeší a budeš tak používat databázi mnohem efektivněji. Když už mluvíme o efektivitě, přejdeme k optimalizaci databáze a naučíš se databázové indexy.

V dalších lekcích se naučíme používat klauzuli HAVING a ukážeme si rozdíl mezi podmínkou WHERE. Dále si řekneme něco o triggerech, fulltextovém vyhledávání a nakonec si osvojíme cizí klíče a omezení.

Prověřeno absolventy

Připraveno profesionály z oboru

Avatar
Strukturu kurzu připravil David Čápka Hartinger. David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 15 let. Má rád Nirvanu, nemovitosti a svobodu podnikání.
David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Unicorn University

Online tutoriály SQLite

Cena: 950 Kč

Začít kurz zdarma Koupí PRO verze kurzu získáš trvalý přístup k lekcím a cvičením označeným štítkem PRO a také možnost absolvovat testy.
Úvod do SQLite a příprava prostředí
SQLite - Vytvoření databáze a tabulky
SQLite - Vkládání a mazání dat v tabulce
SQLite - Výběr dat (vyhledávání)
Kvíz - Tvorba, mazání, vkládání a výběr dat v SQLite
Řešené úlohy k 1.-4. lekci SQLite
SQLite - Export
SQLite - Import
SQLite - Řazení, Limit a agregační funkce
Řešené úlohy k 7. lekci SQLite
SQLite - Datové typy, NULL a dynamické typování
Kvíz - Export, import, řazení a datové typy v SQLite
SQLite - Dotazy přes více tabulek (JOIN)
SQLite - Další dotazy a vazba M:N
SQLite - Příklady k procvičení
SQLite - Poddotazy
Kvíz - JOIN, M:N a poddotazy v SQLite
SQLite - Změna struktury, transakce a pohledy
SQLite - Optimalizace výkonu databáze
Kvíz - Struktura a výkon databáze v SQLite
SQLite - Klauzule HAVING
SQLite - Triggery
Kvíz - Triggery a klauzule HAVING v SQLite
Řešené úlohy k 15. lekci SQLite
SQLite - Fulltextové vyhledávání
SQLite krok za krokem - Cizí klíče 1
SQLite krok za krokem - Cizí klíče 2
Kvíz - Fulltextové vyhledávání a cizí klíče v SQLite
Řešené úlohy k 17.-18. lekci SQLite
Kvíz - SQLite
Tvůj certifikát e-learning kurzu SQLite


 

Aktivity