Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Role na ITnetwork

Uživatelé sociální sítě ITnetwork mohou zastávat různé role. Základní role je neregistrovaný člen, další role musí člen nějakým způsobem získat a umožňují mu vyšší oprávnění a zasahování do obsahu a fungování sítě. Následuje popis jednotlivých rolí na ITnetworku.

Neregistrovaný

Neregistrovaný uživatel

Komunita je otevřena všem uživatelům internetu. Můžete si zde zadarmo a bez omezení číst tutoriály, aniž byste byli registrovaní.

Neregistrovaní členové nemohou přispívat do diskuze, protože jejich identita není ověřena. Z podobného důvodu nemohou hodnotit komentáře a články a dělat si znalostní testy. Neregistrovaní také nemohou stahovat soubory se zdrojovými kódy.

Člen

Člen

Členství v komunitě ITnetwork je bezplatné a registrovat se může každý. Člen nemá žádné povinnosti a naopak získá spoustu výhod. Může využívat většiny zdejších služeb (jelikož víme, že je člověkem a ne spambotem). Může se aktivně zapojovat do dění v komunitě, komentovat, ptát se, hodnotit, označovat, dělat si znalostní testy, soutěžit a stahovat ukázkové zdrojové kódy. Každý člen se může ucházet o roli redaktora.

Účetní

Má přehled o všech vystavených dokladech. K dispozici rovněž přehled účetnictví pro možnost sledování v čase.

Správce ocenění

Správce ocenění má doma pytel s plackami jako odměny v soutěžích na síti, které odesílá poštou a přiděluje do portfolií místních členů.

Markeťák

Markeťáci mají přístup k reklamnímu rozhraní, pomocí kterého si síť vydělává na vývoj svého informačního systému. Starají se o reklamní kampaně, analýzy návštěvníků. Umožňuje přiřazování subskripcí studentům.

Novinář

Novináři pro vás připravují zprávičky ze světa IT, role jim umožňuje publikovat je bez procesu schvalování a zobrazovat statistiky o jejich práci.

Analytik kupónů

Vidí využití kupónů pro dobití bodů v rámci svých várek. Zpravidla zástupce vzdělávací instituce, jako školy a podobně.

Správce pracovních nabídek

Stará se o pracovní nabídky na síti, nabídky schvaluje, komunikuje s firmami, které je zadávají.

Správce požadavků

Správce požadavků vyřizuje žádosti o schválení životopisu, žádosti o redaktorská práva od potenciálních nových redaktorů a další požadavky, které vyžadují posouzení práce nebo kvalifikace člena.

Pomocník účetního

Může vytvářet faktury. Kromě toho má navíc možnost vidět přehled svých vystavených dokladů.

Pořadatel soutěží

Pořadatel soutěží{HYPHEN_SECTION_TITLE}

V příslušných diskuzních fórech o programování se pořádají pravidelné programátorské soutěže o placky (taková ta věc se špendlíkem na batoh). Pořadatel soutěže vyhlašuje a hodnotí.

Správce vtipů

Správce vtipů{HYPHEN_SECTION_TITLE}

Na síti se každý večer publikuje jeden vtip. Vtipy přidávají členové a prochází procesem schvalování. Schválené vtipy čekají ve frontě, kde je publikuje robot. Správce vtipů má na starosti přidávání a schvalování vtipů do fronty. Opravuje jejich popisky, zamítá nevhodné vtipy a také sám přidává nové.

Vlastník

Role umožňující přístup k analýzám, účetnictví a dalším interním věcem.

Moderátor

Moderátor{HYPHEN_SECTION_TITLE}

Moderátoři mají přístupné administrační nástroje a řídí diskuzní fóra. Každé téma má většinou 2 moderátory, kteří se starají o to, aby zde nevznikaly flamewary nebo offtopic témata. Mohou příspěvky mazat, přesouvat nebo vykázat problémové členy z daného vlákna. Že je někdo moderátorem neznamená, že je povinen vám odpovědět, moderátoři fórum hlavně řídí. Pobýváním ve fóru se zdokonalují ve svých znalostech a podílí se na chodu velkého projektu.

Několik informací pro nové moderátory

I když to vždycky nejde, snažte se být nad věcí a nenechat se vyprovokovat nějakým trolem. Máte v rukou administrační nástroje projektu, kde se měsíčně zobrazí statisíce stránek, užívejte je prosím s rozvahou.

Neuzavírejte zbytečně diskuze i když jsou třeba vyřešené, protože často tam někdo za čas ještě pošle doplňující odpověď nebo něco užitečného. Tlačítko uzavřít diskuzi je zejména pro chvíle, kdy se debata opravdu zvrhne na to, zda je lepší Windows nebo Linux, Java nebo C# nebo propiska nebo mikrotužka. Když flamuje pouze jeden člověk, stačí ho napomenout a potom případně z vlákna vykázat.

U hodně dotazů stačí poslat link na článek nebo již existující vlákno, protože se opakují.

Inzerent nabídek práce

Inzerent nabídek práce

Fotograf

Přístup k dokumentům o focení

Team Leader Rekvalifikace

Umožňuje přístup k interním dokumentům pro práci team leaderů koordinátorů zájemců.

Team Leader Referenti

Umožňuje přístup k interním dokumentům pro práci team leaderů koordinátorů studentů.

Supermoderátor

Supermoderátor{HYPHEN_SECTION_TITLE}

Zatím, co moderátor má své pravomoce vázané na jedno konkrétní téma fóra, supermoderátoři mohou moderovat všechny diskuze na síti.

Tvůrce

Redaktor{HYPHEN_SECTION_TITLE}

Redaktor je první role, kterou musí člen získat. Umožňuje se aktivně podílet na obsahu materiálů na ITnetworku, tedy publikovat na síti své články nebo aplikace. Ty jsou dále hodnoceny a komentovány dalšími uživateli sítě. Za vložený obsah získávají redaktoři body, za které si mohou kupovat prémiový obsah na síti (asi 10% z celkového obsahu, který je již velmi pokročilý a proto není všem volně přístupný). Dále získávají zpětnou vazbu, inspiraci, zkušenosti, šíří své výtvory a zdokonalují se v programování.

O redaktorská práva je třeba zažádat, příslušné tlačítko naleznete v profilu. Do žádosti je třeba napsat co umíte a přiložit ukázky vašich aplikací, článků, webů a podobně. Pokud to bude dostatečné, administrátor vaši žádost schválí a získáte programátorské portfolio. Nyní můžete přidávat články, programy nebo hry. Ty se zobrazí v příslušných sekcích na ITnetworku a také ve vašem profilu. Každý tedy vidí co umíte.

Několik informací pro nové redaktory

Pokud jste zrovna dostali redaktorská práva, určitě si přečtěte následujících několik řádků. Přidávání obsahu na ITnetwork je relativně jednoduché a článek ještě prochází schválením administrátory. To proto, aby nebyl publikován špatně vyplněný, do špatné sekce a podobně. Nemusíte se tedy bát, že něco vyplníte špatně, ještě to prochází kontrolou.

Odkaz na editor článků naleznete ve svém profilu. V editoru se nalézají modré otazníčky u jednotlivých polí, když na ně najedete myší, ukáže se vám nápověda, co do daného pole patří.

Co se týče článků, pište je prosím dlouhé asi 6.000 - 8.000 znaků včetně mezer. Pokud publikujete program, stačí u něj samozřejmě krátký popis, zde zas prosím uveďte screenshoty.

Pod nadpisem obrázky lze přidat ikonku k článku nebo screenshoty k programům/hrám. Pro obrázky uvnitř textu článku použijte Správu obrázků, je přístupná pod tlačítkem obrázku v nástrojové liště editoru.

Každý článek/program/hra může mít přiložený soubor. Pokud jich potřebujete přiložit více, dejte je do archivu.

Manažer rekvalifikací

  • role sloužící pro liniový management rekvalifikačních kurzů

Supertvůrce

Super redaktor{HYPHEN_SECTION_TITLE}

Role umožňuje úpravu cizích článků na síti. Změny procházejí procesem schválení. Je potřeba i role Redaktor.

Ředitel zpravodajství

Schvaluje zprávičky od novinářů mimo tým, organizuje meetingy týmu a ověřuje zdroje zpravodajství.

Autotvůrce

Může si sám schvalovat své články.

Lektor

Lektor našich školení a seminářů. Má oprávnění vidět účastníky akcí včetně kontaktních údajů a tyto účastníky také spravovat. U účastníků vidí jejich progress ve výuce.

Manažer ITnetwork

Dobíjení bodů, přiřazování rolí, interní dokumenty, analýzy nákupů, školení.

Brigádník

Brigádník

Správce kurzů

Přidávat a mazat lidi z kurzů

Administrátor

Administrátor{HYPHEN_SECTION_TITLE}

Administrátoři se starají o chod projektu, mají přístup k celému obsahu sítě.

Vývojář jádra systému

Programátor, který zanáší do informačního systému sítě ITnetwork nové funkce a opravuje nahlášené chyby.

Tvůrce seriálů

Pokročilejší redaktor, který na rozdíl od jednotlivých článků sepisuje větší seriály a je s ním třeba více týmové komunikace.

Překladatel

Překladatel má přístup ke zdrojovým textům článků, ale nemůže je editovat

Šéfredaktor

Zatím, co článek redaktora projde před publikací schválením, šéfredaktor může publikovat obsah na síť rovnou. Šéfredaktory jsou typicky členové, kteří na síť píší často krátké zprávy ze světa IT, kde by proces schvalování nedával valný smysl a spíše zdržoval.

Šéfredaktor může také editovat tvorbu libovolného redaktora a schvalovat články redaktorů.

Potřebné role: Super redactor, redactor

Tester

Tester informačního systému

Člen IT Redactor Gang

Slouží pro zvaní členů na redaktorské eventy

Člen English Gang

Slouží pro zařazení členů do skupiny

Projektový manažer

Přístup k interním dokumentům. Dále umožňuje přiřazovat Šéfredaktorům sekce, které spravují, pro lepší orientaci při schvalování článků. Také umožňuje přiřazovat typy spolupráce k redaktorům (DPP/IČ/nic). Připisování bodů účtům. Umožňuje správu a přidávání nových typů subskripcí.

Tým ITnetwork

Členové v této roli tvoří úzkou skupinu, která se intenzivně věnuje správě a rozvoji sítě ITnetwork.

To je k ITnetworku pro začátek vše. Pro veškeré další návrhy na změny, nové funkce nebo nahlášení chyb prosím využijte odkaz Vývoj systému v patičce stránky.

Článek pro vás napsal David Hartinger
Avatar
Uživatelské hodnocení:
34 hlasů
David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 15 let. Má rád Nirvanu, nemovitosti a svobodu podnikání.
Unicorn university David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity