Java týden První novoroční výprodej
Hledáš brigádu v IT, která bude 100 % home office a 100 % flexibilní? Pak napiš na: redakce [zavináč] itnetwork.cz pro více info!
80 % bodů zdarma díky akci Black Friday! Tento týden rovněž sleva na e-learning Java až 80 %

8bitová hudba SID Commodore 64

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Commodore využíval na generování zvuku tzv. SID chip (Sound Interface Device), nesoucí také označení MOS 8580. Jednalo se vůbec o jeden z prvních zvukových čipů v osobním počítači a možná také proto se mu povedlo rozpoutat hudební revoluci a zapříčinit vznik demoscény a počítačového umění vůbec. 

 

 

Ukázky hudby


Naši partneři možná hledají právě tebe!

 


Několik her pro Commodore64
Offspring - Kids Aren't Alright (8bit cover)

 

Trottle and mask - Machinae Supremacy - Deus Ex Machinae
Conveyer - Machinae Supremacy - Overworld

 

Odkazy


http://hvsc.de/ - High Voltage SID Collection. Největší světová databáze počítačové hudby (samozřejmě SIDů). Můžete si stáhnout archiv plný jak hudby z klasických her tak nových titulů současné demoscény.

http://noname.c64.org/csdb/ - Commodore 64 Scene Database. Přesně sem se uchylují současní tvůrci dem a skladatelé pro Commodore 64. Ke stažení spousta hudby a dem, nechybí samozřejmě denně aktivní fóra.

http://www.c64.cz/ - Český web o Commodore 64.


 

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!