September discount week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Cubic chess

Kostkové šachy se hrají podle běžných pravidel šachu (včetně rošády, braní figur, šach, mat, atd.), ale s těmito zvláštními rozdíly:

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Non-pěšec figury, které jsou vyloučené ze šachovnice, jsou se stejným symbolem na horní ploše kostky uchovávány v rezervoáru. Hráč, který je na tahu, může buď přemístnit svou figuru na jiné pole šachovnice nebo otáčením kostky libovolného svého pěšce změnit za některou figuru opačné barvy ze zásobníku. Otáčení pěšce efektivně umocňuje sílu kostky v roli hracího kamene, odpovídající kostka v rezervoáru je okamžitě odstraněna ze hry.

Pěšák v Cubic chess se může pohybovat o krok vpřed, nebo brát jeden krok šikmo vpřed, jako normální šachového pěšce. Ale má také tyto zvláštní rozdíly: Může se pohybovat dva kroky přímo vpřed permanentně v jednom tahu a při jakékoliv fázi hry (nejenom ve svém prvním tahu,ale navíc v některých následujících tazích). Tyto dva pole musí být volné. Pěšec nesmí "skákat" přes jinou figuru. Neproměňuje se v jinou figuru, když se dostane na poslední řadu. Neexistuje braní en passant v Cubic chess.


Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2012.

 

Stáhnout

Staženo 424x (1.12 MB)

 

Článek pro vás napsal Prilin
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
oprava názevu Cubis chess: CubicChess oprava článku je na dalším formuláři Ahojte Láďa
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!