Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

Make it flat

Logická hra vytvořená pro soutěž GeekWork 2014. Hra má jednoduchý cíl a minimum pravidel. Jako stavitel máte před sebou zajímavý problém. Dostali jste několik bloků a ty musíte vyrovnat do stejné výšky. Pokaždé, když nějaký blok posunete o něco více nahoru (nebo dolů), nějaký jiný bok se posuna opačným směrem, Z jednoduchého úkolu se tak stává náročná výzva. 10 připravených levelů a neomezené množství levelů náhodně vytvořených dokáže zabavit na velmi dlouho.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Hra je vytvořena v enginu unity 3d (i když by hra šla vytvořit v čemkoliv jiném - klidně i isometrické 2d zobrazení, jen si zrovna hraji s unity)

Je hotovo

  • Nápad: 100%
  • Programovací část: 100% (ovládání hry, herní mechanismy 90%, chybí gui)
  • Grafika:100%

Členové týmu

  • Já (martinsakra) - programátor, gamedesignér
  • Kubo Matlovič - grafik, 3d modely, a prostě všechno proto aby hra pěkně vypadala

Hodnocení porotců

Hra byla vytvořena do soutěže GeekWork 2014.

Programátorská soutěž GeekWork 2014
  • David Čápka (10 bodů): Na své cestě sestavte nejrůznější části města a potrapte své mozkové závity. Návyková hratelnost spojená s minimalistickou grafikou a příjemnými efekty, které umocní radost ze zdolaného levelu. Zkrátka jednoduchá a návyková hra, která je dobře zvládnutá úplně po všech stránkách.
  • nessandy (10 bodů): Můj osobní vítěz. Přestože mě všechny hry něčím dostaly a mám i další favority, této není co vytknout. Je kompletně hotová. Tedy aspoň myslím, neboť jsem ji ještě nedohrála (což je dobře, jinak by byla moc snadná a nudná a nebylo by třeba se k ní vracet). Hodně se mi líbí grafika, hlavně úvodního menu. Také oceňuji hratelnost, kdy první úroveň je primitivní, aby uživatel pochopil, o co vůbec jde a dále stoupá, čímž hráče, alespoň mě, dostane. Dále je pro mě nepochopitelné, jak vymysleli propojení kvádrů, kdy se který bude zvedat a které další to ovlivní opačným směrem. Možná to naklikali jen tak náhodou, každopádně mě to ohromilo :-) Jo a ještě se mi líbí, že vyrovnávání kvádrů má pokaždé svůj účel, ať už je to cesta nebo dům atd. Všem vřele doporučuji. Já ji ještě nějakou dobu hrát určitě budu.
  • Honza Bittner (9 bodů): Grafika je sice horší, avšak hra je opravdu chytlavá! Špatně jsem však rozeznával, co je na zemi a co není. Také jsem moc nepochopil, jak mám poznat spojitosti mezi bloky.
  • Daniel Vítek (10 bodů): Na první pohled nudná, obyčejná hra. Ale na ten druhý .. pecka. Parádní nápad, grafika sice jednodušší, ale pěkná, dobře zvolená hudba a vznikla velmi zajímavá hra. Občas by se hodilo přepnutí pohledu na druhou stranu.

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2014.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 529x (30.33 MB)

 

Článek pro vás napsal martinsakra
Avatar
Jak se ti líbí článek?
3 hlasů
Autor programuje v C# a Javě + dělá v Unity3D
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
martinsakra
Redaktor
Avatar
martinsakra:8.10.2014 18:32

Děkuji za hodnocení a upřesním dotazy/výtky které jsem dostal:
Propojeí kvádrů **
Ty co jsou v "kampani" jsou napevno vytvořené, není to nic těžkého, a je to vyřešeno tak že mám texťák ve kterém se tohle dá jasně a přehledně nastavit (tedy nakreslím na papír tečky, pár šipek a hotovo). Custom game má opravdu náhodné
**Rozeznávání co je na zemi a není
je největší problém hry, proto bylo i zvolena grafika aby to bylo co nejpřehlednější, dle kodu má "sedět" na zemi, pokud to nepomáhá je tu minimapa - zelená znamená dobře
minimapa taky slouží k **pomoc ze spojeními **
viz "tutoriál") jen s tim že spojení nemusí být obousměrné
Přepnutí pohledu
pomocí šipek se lze hýbat a otáček klid ěi o 360 stupnů, bohužel minimapa se otáčet neumí a nepřišel jsem na to jak to otáčet aby nevadi ve výhledu (u map 2x4 rozměrů)

Odpovědět
8.10.2014 18:32
Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.